נמל אשדוד הגיש בקשת צד בסכסוך נגד עובדי בתי מלאכה

נמל אשדוד הגיש היום (23/12) לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בקשת צד בסכסוך קיבוצי כנגד הצעדים הארגוניים הבלתי חוקיים הננקטים על ידי עובדי בתי המלאכה, וזאת מבלי שהוכרז סכסוך עבודה ומבלי שניתנה הודעה על נקיטת הצעדים.

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

העובדים המשתייכים לסקטור בתי המלאכה, גרמו בתקופה האחרונה לשיבושים הגורמים לעיכובים משמעותיים ולהשלכות כבדות בעמידת החברה בחלונות הזמן המוקצים לפריקה או טעינה של האוניות. בבקשה נטען בין היתר כי הנזק הנגרם לחברה וללקוחותיה כתוצאה מהצעדים הארגוניים הבלתי חוקיים הוא כבד ביותר. לאורך התקופה, קיימו חברי הנהלת נמל אשדוד שיחות שוטפות עם חברי ועד העובדים במטרה לברר את פשר העיכובים, אולם אלה הכחישו כי מתקיימים שיבושי עבודה.

מדובר בעובדים האחראים בין היתר על תיקון תקלות במנופים, הפועלים באופן שוטף בנמל לפריקת וטעינת אוניות הפוקדות את הנמל. בתקופה האחרונה, נרשמה האטה בקצב טיפולם בתקלות במנופים באחד הרציפים העמוסים והפעילים ביותר בנמל. בנוסף, מספר המנופים הזמינים משפיע באופן ישיר גם על מספר העובדים שהחברה יכולה להעמיד לשם פריקת מכולות.

עוד נכתב בבקשה כי ככל הידוע לחברה, הרקע לשיבושי העבודה הינו חלק מניסיון להפעיל לחץ בלתי לגיטימי על הנהלת נמל אשדוד במסגרת המשא ומתן על ההסכם הקיבוצי המתנהל בין הצדדים בימים אלה. הנהלת נמל אשדוד מבקשת מבית הדין להורות לנציגות העובדים להורות לכל אחד מעובדי הסקטור לשוב לעבודה מלאה, סדירה ותקינה, בקצב מלא וללא כל האטה ושיבוש.

בין היתר, מבקשת חברת הנמל מבית הדין שיקבע כי הצעדים הארגוניים הננקטים אינם חוקיים, וכי העובדים הנוטלים חלק בשיבושים יהיו זכאים לשכר ראוי בלבד.

את חברת נמל אשדוד מייצגות בתיק עורכות הדין חיה ארמן, הדר אלאור ומעיין רז ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן