מוטב מאוחר: הגיל שלו הוגדל ויקבל כספי פנסיה

כ- 30 שנה לאחר שעלה מאתיופיה הוכיחה עורכת הדין טלי ורד-קינן בבית המשפט כי הוא נולד עשר שנים קודם לכם וכעת יוכל לקבל את כספי הפנסיה המגיעים לו

צילום: כפיר קאיקוב
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

לפני מספר חודשים הגיע למשרדה של עורכת הדין טלי ורד-קינן באשדוד, בן הקהילה האתיופית ותושב העיר כשבפיו בקשה לא פשוטה. לטענתו, הוא בן 70 ונולד בשנת 1949, אלא שבעת עלייתו ארצה פקיד מרשם האוכלוסין טעה ורשם שהוא נולד 10 שנים מאוחר יותר. כך למעשה, בתעודת הזהות שלו נרשם כמי שנולד ב – 00.00.1959, היות שאין אפשרות (כמו לעולים לישראל ממדינות רבות) לדעת את התאריך המדויק. אותו איש חי בשלום כ-30 שנה עם אותה טעות, אלא שכעת לאחר שעבר תאונה אין באפשרותו לעבוד, ומאידך, על פי אותו רישום אינו זכאי לקבל את כספי הפנסיה, המגיעים לו על פי חוק בגיל 67. עו"ד ורד-קינן, החלה בהליך משפטי על מנת לשנות את הקיים, לתקן את אותה הטעות ולהבטיח לאיש את זכויותיו. היא הגישה תביעה לתיקון גיל לבית המשפט לענייני משפחה באשדוד. ביום חמישי שעבר נערך דיון בבית המשפט בנושא, נציגי המדינה טענו כי האינטרס של המבקש ברור, היות שהוא לא יכול לעבוד ולקבל את כספי הפנסיה. עוד תהה עורך הדין מטעם המדינה, מדוע חיכה האיש כ-30 שנה על מנת לפתור את הבעיה. בנוסף טען כי ישנן סתירות בעדותו. לאחר שסיים את דבריו העלתה עורכת הדין ורד-קינן את אמו של האיש קשישה בת למעלה מ-90 שסיפרה באריכות ובצלילות, על מספר ילדיה ושנת לידם, כאשר היא מציינת בפירוש כי בנה, עליו דובר בדיון, בן 70 ולא בן 60 כפי שרשום.

בעקבות עדותה של האם השתכנעה השופטת עפרה גיא, כי עדותה מהימנה, הסתירות בעדותו של האיש אינן מהותיות ופסקה כי הטעות תתוקן. כך האיש בזכות מלחמתה של עורכת דנו טלי ורד-קינן, יוכל ליהנות מכספי הפנסיה ולחיות את חייו ברווחה כלכלית.

דילוג לתוכן