שיעור הסוכרת הגבוה ביותר – באשדוד: המרפאה של כללית מעניק למטופלים מעטפת מותאמת אישית

צוות רב מערכתי נרחב של מרפאת סוכרת במרכז רפואי אשדוד החדש של שירותי בריאות כללית יצרו מעטפת מותאמת אישית להצלחה מירבית בטיפול של חולי סוכרת תושבי אשדוד: בשבוע שעבר הציג סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, את דו"ח אי השוויון בבריאות בערים הגדולות בישראל, ובו נ

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

בשנה האחרונה עבר הצוות המקצועי של מרפאת סוכרת לבניין החדש והמפואר של מרכז רפואי אשדוד ברחוב הבנים 1, וכולל ארבעה רופאי סוכרת בכירים, ד"ר יצחק בר אור, ד"ר ויויאנה אוסטרובסקי, העובדת גם במרכז רפואי קפלן, ד"ר אינה סוקמנוב וד"ר פינקל סרגיי, אחות סוכרת מקצועית ואדיבה, גב' אינה ריבקין, עובדת סוציאלית, גב' רעות רוזן, רוקחת קלינית, פטי זוהר, וצוות דיאטניות, גב' דפנה ארביב, גב' רחל רז, גב' מרינה גרינברג, גב' שרון שנער וגב' אפרת בניטה. המרכז הרפואי החדש מעניק גם ייעוץ רפואי נרחב במכלול תחומים הנגזרים מהסוכרת בהתאם לדחיפות הטיפול, כגון רופאי עור ועיניים, וצוות הפיזיותרפיה המקצועי.

ארמונד אסולין, יו"ר קבוצת הכדורסל מכבי אשדוד באר טוביה, מטופל במרפאת הסוכרת של כללית במרכז רפואי אשדוד, אומר כי הטיפול מצוין וכל השירותים נמצאים תחת קורת גג אחת איכותית ומפוארת. "הצוות תומך ומעניק טיפול מידי ואחראי ואני מרגיש בידיים הכי בטוחות שיש ובזכות התמיכה המקצועית והנעימה של הצוות אצליח להגיע למצב של איזון מוחלט".

ד"ר בר אור, מומחה בכיר בטיפול בסוכרת, מסביר כי הקשר המקצועי השוטף והיומיומי בין הגורמים במרפאת הסוכרת הוא תנאי הכרחי להצלחת הטיפול של חולי סוכרת ומטופלים שנכנסים למעקב בשל רמת סוכר גבוהה מהמותר. "במסגרת השאיפה שלנו להעניק טיפול אישי וקשוב אנו מתאמים תורים משותפים ייחודים בהם משתתפים מספר אנשי מקצוע בו זמנית, למשל רופאה מומחית ודיאטנית, כדי להתייעץ ולחשוב יחדיו על טיפול משותף בו זמנית", הוא מסביר.

אחות המרפאה, אינה רבקין, אומרת כי השירות למטופלי סוכרת הנו המקיף והאישי ביותר. "הגישה של פעם שהצוות הרפואי יודע הכל כבר נעלמה מהעולם. אנו מקשיבים למטופל ובוחרים יחד אתו את הדרך שהוא בוחר ללכת בה והתוצאות של שמירה על רמת סוכר תקינה מדברת בעד עצמה באחוזים מרשימים ביותר".

הדיאטנית דפנה ארביב מוסיפה כי צוות הדיאטניות עברו הכשרה ייחודית לטיפול תזונתי בסוכרת ודיאטניות האינסולין הכשרה נוספת. "אנו צריכות להיות כל הזמן מעודכנות כדי לתת למטופלים טיפול תזונתי מתאים ומדויק לפי התאמה אישית למצבם הרפואי והאישי", היא מסבירה. "בסופו של דבר – אם התקשורת הבין אישית היא טובה ונוצר קשר של אמון עם המטופל אז הדרך לחזרה לשגרת החיים תהיה קלה יותר".

ד"ר דרוול, מנהל המרכז הרפואי אשדוד של כללית, אומר כי המטריה הרפואית כוללת את כל הטיפול המיטבי בסוכרת בתחנה אחת איכותית. "במרפאה מתקיימות באופן שוטף סדנאות לאורח חיים בריא לסוכרתיים ללא תשלום שמעבירות יחד דיאטנית, אחות סוכרת ופיזיותרפיסטית. בנוסף, אנו משלבים נושא חשוב ביותר של הדרכה לפעילות גופנית נכונה על ידי פזיותרפיסטית, ומתקיים שיתוף פעולה עם מרכז בריאות האישה לנשים עם סוכרת הריונית שכולל ייעוץ רופא סוכרת ודיאטנית המתמחה בהיריון. אנחנו כאן כדי להעניק לתושבי אשדוד את השירות הרפואי הטוב ביותר".

דילוג לתוכן