הוועדה המחוזית אישרה להפקדה תכנית לתוספת זכויות בניה ל-2,529 יח"ד במע"ר אשדוד

עיקרה של התכנית שהופקדה יהא תוספת זכויות בניה ל- 2,529 יח"ד במע"ר דרום אשדוד. כ-200 יח"ד ושטחי מסחר שיתווספו במסגרת התכנית הזו הן של חברת אחים דוניץ. לאשדוד 10 נודע כי הויעדה מתכננת לאשר להפקדה בסך הכל 4200 יחידות דיור. מה שיהפוך את המע"ר צפוף ביותר במזרח

פרויקט של אחים דוניץ במע"ר דרום. צילום: Bee Productions.jpg
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

שטחו של המתחם של חברת אחים דוניץ במע"ר דרום הינו כ-30 דונם, עליו מוקם פרויקט Up Town. המגדל הראשון כבר אוכלס והמגדל השני נמצא לקראת סיום הבניה. תוספת הבניה שאושרה להפקדה תאפשר לחברה להקים 3 מגדלים נוספים בני 35 קומות עם כ-350 יח"ד. תמהיל הדירות יכלול גם בניה של דירות קטנות בנות 3 חדרים. החברה הגישה בקשה להיתר ונמצאת בהליך קבלתו.

הפרויקט כולו יכלול בסופו של דבר 5 מגדלים עם כ-450 יח"ד ושטח מסחרי בהיקף של כ-800 מ"ר.

 

נסים אחיעזרא מנכ"ל אחים דוניץ "עבר כעשור מהרגע שבו רכשנו את הקרקע, ורק לפני כשנתיים אפשרו לנו להגיש בקשה להיתרי בניה חלקיים. גם היום אנחנו חווים קשיים בקבלת ההיתרים מכיוון שעבודות הפיתוח של המתחם טרם הסתיימו. אנחנו שמחים שסוף סוף, לאחר התנגדויות לא מעטות, התב"ע הופקדה, ומקווים שבתוך כשלושה-ארבעה חודשים ניתן יהיה לקבל אישור סופי לתב"ע"

לחברה עתודת קרקע נוספת ברובע המיוחד באשדוד, בסמוך לבית חולים אסותא ולביג פאשן, עליו מתכננת החברה להקים פרויקט הכולל כ-400 יח"ד ב-4 מגדלים.

לאשדוד 10 נודע כי הוועדה המחוזית מתכננת לאשר להפרדה בימים אלה בסך הכל כ4200 יחידות דיור לעיזור המע"ר. כזכור, מספר היחידות במע"ר דרום במקור החל ב600 יחידות וזה עלה 4200 יחידת. יצויין כי הנושא הגיע לבתי משפט בשל העובדה שהוועדה המחוזית סירבה בזמנו להעביר את האישור למועצת העיר אשדוד לאישור. נראה כי המאבק על מספר היחידות במע"ר יחל שוב

דילוג לתוכן