המשטרה איתרה מכשיר קשר מתקדם שנגנב מאיחוד הצלה

מכשיר קשר יוקרתי בשווי מאות דולרים המסייע בהצלת חיים, נגנב לאחר שרכבו של מתנדב איחוד הצלה נפרץ. פעולות משותפות של מערך הטכנולוגיות בארגון ומשטרת ישראל הביא לאיתור המכשיר

צילום: איחוד הצלה
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

לפני כחודש לערך נפרץ רכבו של ראש סניף אשדוד באיחוד הצלה יחיאל כהן בזמן שהחנה את רכבו הפרטי ועלה לאמבולנס למשמרת שגרתית. מהרכב נגנב מכשיר "בלובירד" המשמש את מתנדבי איחוד הצלה כמכשיר קשר המבוסס מערכת gps שמאכנת את המתנדב ע"פ מיקומו ויודעת לזהות את קרבתו לאירוע חירום רפואי – מכשיר כזה שוויו 900$.

באותו היום הוגשה תלונה בתחנת משטרת אשדוד ובמשך כל הזמן הזה רכז הטכנולוגיות של סניף אשדוד המתנדב בני מנלה בסיוע אגף מערכות מידע של איחוד הצלה ניסו להתחקות אחר מיקומו של המכשיר.

תפנית חלה ביום חמישי האחרון עת עלה בידו של מנלה מיקום המכשיר ברובע ב' בעיר אשדוד וזה הזעיק את המשטרה שיחד סרקו באזור האיכון של המכשיר. משלא מצאו אותו חייג מתנדב איחוד הצלה למכשיר וכשהשיחה נענתה אמר באמתלה כי הינו שליח של זר פרחים ובכך הצליח להגיע לכתובת המדויקת של הדירה בה המכשיר נמצא. בליווי שוטרים הגיעו מתנדבי איחוד הצלה לדירה שם איתרו את החשודה ואת מכשיר "הבלובירד" הגנוב.

דילוג לתוכן