800 מליון שקלים למלגות וסיוע אחר לסטודנטים. כל הפרטים

על גיבוש תכנית סיוע לסטודנטים, סיכמו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר האוצר, ישראל כ"ץ, השר להשכלה גבוהה ומשלימה, זאב אלקין יו"ר ות"ת, פרופ' יפה זילברשץ ויו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, שלומי יחיאב, על השקת תכנית סיוע כלכלית בסך של 800 מיליון שקל שתוענק באופן מהיר ויעיל לציבור הסטודנטים

סטודנטים באשדוד. צילום: ארכיון
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

התכנית מורכבת משלושה רכיבי סיוע עיקריים – הרחבת מערך המלגות לסטודנטים, קידום תעסוקת צעירים והפחתה חד פעמית בתשלום דמי אבטחה למוסדות האקדמיים, כל זאת על מנת לסייע לציבור הסטודנטים שנפגעו כלכלית כתוצאה ממשבר הקורונה, לצלוח את המשבר ולהימנע מנשירה מלימודיהם האקדמיים.
יצוין כי תכנית זו בהיקף של כ-800 מלש"ח מתווספת לתמיכה השוטפת בסטודנטים הניתנת מטעם המדינה בהיקף של מעל חצי מיליארד שקל בשנה.

*להלן פירוט על רכיבי התכנית:*
*1. הרחבת מערך המלגות:*
*א. הרחבת מערך המלגות לסטודנטים ומתן סיוע נוסף לעשרות אלפי סטודנטים במסגרת קרן הסיוע*- מלגות אלה מחולקות על בסיס קריטריונים סוציו-אקונומיים. יודגש כי הרחבת קרן הסיוע, תכלול בין היתר מלגות לסטודנטים הלומדים במוסדות הלא מתוקצבים ובמכללות הטכנולוגיות, ולראשונה גם סטודנטים מהמכללות לחינוך. כמו כן, קוצרו לוחות הזמנים של המלגות כך שהזכאים להן יקבלו הודעה על כך כבר בחודש ינואר הקרוב.
*ב. הקמת כוח משימה לאומי של סטודנטים, בהובלה של רשות הצעירים במשרד לשוויון חברתי והתאחדות הסטודנטים הארצית*– מערך ייעודי במסגרתו יזכו עשרות אלפי סטודנטים למלגת סיוע כלכלי בעבור פעילות חברתית בתחומים מגוונים בקהילה ביניהם התנדבות עם אזרחים ותיקים וניצולי שואה וסיוע למגזרים שנפגעו במהלך המשבר.
*ג. העדפת העסקת סטודנטים ע״י הרשויות המקומיות בצהרוני משרד החינוך*– מתן עדיפות להעסקת סטודנטים בכלל מקצועות הלימוד במסגרת קול קורא של משרד החינוך לתגבור כוח האדם בצהרונים לכיתות א-ב. הקול הקורא המצוין מאפשר פוטנציאל תעסוקה לאלפי סטודנטים.
*ד. הרחבת מערכי הסיוע של המוסדות להשכלה גבוהה המתוקצבים עבור הסטודנטים בעקבות משבר הקורונה*– המוסדות ירחיבו את  מערכי הסיוע לסטודנטים הלומדים במוסד.

*2. קידום תעסוקת צעירים:*
*א. פעולות לקידום תעסוקת צעירים*– קידום מגוון פעולות ותכניות לקידום תעסוקת צעירים, בדגש על קבוצות אוכלוסייה בעלות שיעור השתתפות נמוך. תכניות אלה יבוצעו על ידי זרוע העבודה במשרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים.
*ב. הרחבת תכנית ההתמחויות*– הרחבת שיתוף הפעולה המוצלח של מל"ג, התאחדות הסטודנטים הארצית ות"ת, קרן אדמונד דה רוטשילד ועמותת "אלומה" להרחבת תכנית התמחויות המאפשרת לסטודנטים בשנה האחרונה ללימודיהם לרכוש ניסיון מקצועי בעבודה בתחום לימודיהם תוך הכרה בנקודות זכות במקביל. יצוין כי במסגרת זאת, הקרן תגדיל את השתתפותה התקציבית בתכנית.

*3. הפחתה חד פעמית בתשלום דמי אבטחה במוסדות האקדמיים המתוקצבים:*
א. במסגרת זאת, המוסדות האקדמיים המתוקצבים הסכימו לבצע השנה הפחתה רוחבית של 50% בתשלום דמי האבטחה למוסד. יצוין כי כלל הסטודנטים במוסדות המתוקצבים יוכלו ליהנות מהטבה זו שתפחית את תשלומיהם בשנת הלימודים תשפ"א.

*ראש הממשלה, בנימין נתניהו:*
"הבטחנו לדאוג לסטודנטים שלנו – וקיימנו: בשיתוף פעולה עם התאחדות הסטודנטים אישרנו תוספת של 800 מיליון שקל לסיוע לסטודנטים במצוקה. נמשיך להביא עוד תכניות סיוע ולדאוג לכל אזרחי ישראל".

*

דילוג לתוכן