מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו?

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו?

נכון, זוהי שורה מתוך שיר והמסר כל כך חשוב שהחלטתי לפתוח בזה. לפני זמן רב גיליתי בשמחה את המקרר השיתופי באשדוד. מקרר גדול, שניצב בלב כמה רובעים ומיועד לכל מי שזקוק למזון, שיבוא ויקח באופן חופשי.

המקרר הזה הוא פרויקט מדהים של נתינה ללא כל תמורה. כל מי שיש לו מוצר יכול להניחו בפנים וכל מי שזקוק ואין ידו משגת לרכוש אותו, יכול ליטול בחינם ושיהיה לו לבריאות. לצערי, יש עדיין הרבה אשר מפקפקים בצורך, הרבה פעמים צחקו עליי שוודאי זורקים את המוצרים כי אף אחד לא באמת זקוק להם.

אך לא כך הדבר ולצערי לפעמים כשאנחנו בדרך למקרר עם המוצרים כבר מבקשים אותם מאיתנו ואפילו שואלים אם אין עוד, אם אין בשר וביצים וכו. כן, יש מי שצריך את מה שאנחנו כבר לא, והתחושה לתת היא הכי טובה שיש.

לא לשווא השורש נתן הוא דו כיווני, הנותן מקבל ובגדול.

אז איך ניתן לתרום למקרר החברתי?

זה כל כך פשוט שלא תאמינו. אם חגגתם מסיבה ונשארו המון חטיפים ומאפים, אם עשיתם קנייה וגיליתם בבית יותר מידי ירקות, פירות או שימורים. אם אתם רוצים לקנות בסופר מוצרים נוספים עבור מי שאין לו, יש אינספור דרכים. בכל מקרה דאגו לכתוב על האריזה את הפרטים אם אפשר, בשרי/פרווה/חלבי וכו, תנו מכל הלב.

ואיך עושים את זה?

כאן טמון סוד הנתינה. כמובן שאתם יכולים להגיע בעצמכם אל המקרר השיתופי אך אני ממליצה: תנו לילדים לעשות את השליחות הזאת. להבין דרך הידיים והרגליים שלא הכל מובן מאליו.

למדו אותם לתרגל הכרת הטוב, לתרום לאחרים מגיל צעיר. ועדכנו אותם שאם הם רואים את האדם שלוקח  מהם במקרה, שיחייכו אליו וחלילה לא יביישו אותו. דווקא בחופש הגדול, שיעור חיובי ומעשי שאי אפשר ללמד תאורטית בשום כיתה ותאמינו לי שהייתי בהמון כיתות.. לפני הים, אחרי בילוי, לחשוב על האחר בכל עת.

איפה נמצאים המקררים החשובים האלו באשדוד?

רובע ג'- הפלמח 11.

רובע ט- גיא אוני 6.

רובע י'- קקל 90.

רובע ח- הפרחים 13.

רובע יג- דוד המלך 11.

רובע ה'- אבן עזרא 4.

תבורכו! ושנהיה תמיד בצד הנותן אמן!

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן