60 שנה אחרי שרגלו נפגעה ברעידת אדמה עבר ניתוח ב׳אסותא׳

יעיש כהן משדרות נפגע לפני 60 שנה ברעידת האדמה החזקה באגאדיר במרוקו ונותר עם פגיעה ברגלו. השבוע הוא עבר בהצלחה ניתוח ברגלו בבית החולים ׳אסותא׳

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מרגש. כ-60 שנה אחרי שיעיש כהן נפגע ברגלו ברעידת אדמה באגאדיר שבמרוקו, ונותר עם נכות ברגל, הצליחו הצוות האורתופדי באסותא לשקם את רגלו. יעיש כהן בן 73 מתגורר בעיר שדרות. בהיותו בן 13 אירעה בעיר הולדתו רעידת אדמה מהגדולות במאה ה-20 והוא נקבר תחת תחת ההריסות, כאשר קורת ברזל מוחצת את כף רגלו. כך נשאר במשך 3 ימים עד שהצליחו לחלצו מההריסות. עם עלייתו ארצה, ואף לאחר מכן, פנה למספר מומחים ובתי חולים על מנת לקבל חוות דעת בדבר ניתוחים אפשריים שיוכלו לעזור לו, אך נדחה על ידם מאחר ומדובר היה לטענתם ב"מצב מורכב וקשה לתיקון".

 לפני מספר שבועות הוא הגיע לבית חולים ׳אסותא׳, וביקש לקבל טיפול אורתופדי ברגלו. לאחר בירור מעמיק, החליט לפנות אל בית החולים ׳אסותא׳ אשדוד, שם הוחלט לאחר בחינת המקרה בהובלת ד"ר אליאס וצוותו לנתח אותו. מהלך הניתוח ערך כ 5 שעות, וכלל תיקון העיוותים וקיבוע של מפרק הקרסול והעקב, האצבעות וקשת כף הרגל לרבות העברות גידים. הניתוח עבר בהצלחה.

ד״ר אליאס: ״התרשמתי שניתן לעזור לו על ידי ניתוח״

 לדברי  ד״ר שלמה אליאס, הרופא המנתח: ״כהן הגיע אלי בשל נכות קשה ממנה סבל במשך שנים. למרות המצב הקשה של הקרסול וכף הרגל ומורכבות העיוותים, התרשמתי שניתן לעזור לו על ידי ניתוח ומה שהיטה את הכף היתה בעיקר האישיות החזקה של מר כהן, האופי והערכים וכן התמיכה המשפחתית הרבה לה הוא זוכה מאשתו וילדיו. מר כהן עבד בבניין במשך עשרות שנים בתנאים פיזים קשים, ולמרות נכותו מעולם לא התלונן או ביקש עזרה. אני חש שהמעט שיכולתי לעשות הוא לעזור לו לחזור למהלך חיים תקין, מצב שלולא הניתוח לא היה מתאפשר."

הבן: ״שמו של ד"ר אליאס והמחלקה האורתופדית בבית החולים הולכים לפניהם״

בשם המשפחה דיבר בנו של יעיש כהן, עמיתי כהן שאמר: "חיפשנו מוסד רפואי שאינו מפחד מאתגר וחסמים. שמו של ד"ר אליאס והמחלקה האורתופדית בבית החולים הולכים לפניהם וכבר למן הפגישה הראשונה לא היה כל ספק שזהו הצוות שבידו לשנות לאבא את החיים. הצוות היה אדיב, סובלני ומקצוען בתחומו. אנו אסירי תודה ומתפללים לסיום הליך השיקום כך שנראה את אבא הולך בזמן הקצר ביותר”.

רעידת האדמה באגאדיר

כזכור, בשנת 1960 אירעה בעיר אגאדיר שבמרוקו רעידת האדמה החזקה ביותר במרוקו עד אותה שנה ואחת הרעידות החזקות בעולם במאה ה-20. גודלה היה 5.7 בסולם מגניטודה לפי מומנט והיא גרמה לכ-12,000 עד 15,000 הרוגים ולכ-25,000 פצועים. 

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן