סיפור מופלא: מדירת שיכון של ׳עמיגור׳ ברובע ו׳ למרצה מבוקשת באוניברסיטה בינלאומית במרוקו

ד"ר קלריס חרבון, שגדלה בדירת דיור ציבורי באשדוד וכיום מכהנת כראש לימודי מגדר והמרכז להעצמת נשים, וכמרצה למשפט בינ"ל באוניברסיטת AUI במרוקו, חוזרת לאשדוד לאירוע הוצאת ספרה החדש והפורץ דרך על הדיור הציבורי בישראל

צילום: סעיד
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

ד"ר קלריס חרבון נולדה ב-1974 בדירת דיור ציבורי ברובע ו' באשדוד. בת שישית להוריה, אנט ומאיר חרבון, מיקירי העיר אשדוד, והורה יחידה לבנה. בוגרת האוניברסיטאות ייל ומק׳גיל, ותל אביב, עורכת דין, משוררת ופמיניסטית מזרחית גאה .מרצה למשפט בינלאומי, לימודי מגדר ולימודים יהודיים־ מרוקאיים ומנהלת המרכז להעצמת נשים אוניברסיטת AUI במרוקו. אוניברסיטה מרוקאית אמריקאית בינלאומית, בין המובילות בעולם הערבי ובאפריקה, ומוכרת מאוד בלימודי מזרח תיכון ואפריקה. ד"ר חרבון עוסקת, בין היתר, גם בנושא של דיור ציבורי ובזהותן האתנית של מבקשות הדיור בארץ. פרופ' אלה שוחט, מאוניברסיטת ניו יורק, מחברת הספר המכונן 'זיכרונות אסורים' כותבת על ספרה של חרבון, "השתכנות מתקנת" , ספרה פורץ-הדרך של ד"ר קלריס חרבון מנסח מחדש את מושג ה״פלישה״ מקטגוריה משפטית פלילית ל"השתכנות מתקנת", ובכך הוא מציב את פעולותיהן של נשים מזרחיות נגד פינוין מבתיהן במסגרת חלופית של המאבק לשוויון. השתכנות מתקנת, המעוגן במחקר הבינתחומי המתעצם של לימודי מזרחיוּת, מפרק בנחרצות הנחות יסוד בנוגע לחוקי הדיור הציבורי, תוך שהוא ממחיש את האפשרויות המחקריות שבמושג ההצטלבִיוּת – של מעמד, גזע, אתניות, מגדר ומיניות – ללימודי המשפט. הספר גם משקף את האקטיביזם הפמיניסטי המזרחי של המחברת עצמה כעורכת דין מעוררת השראה שייצגה משתכנות ומיקמה מעשי התנגדות גופניים אלה בהקשרם ההיסטורי הרחב."                                                                                      

צילום: מיכה

בדף הפייסבוק של 'שוברות קירות', תנועה פמיניסטית עצמאית בתמיכת הציבור, המתמקדת בארגון קהילות ובניית בית פוליטי לכל מי שנאבקות לשרוד והמאמינות בעבודה משותפת, בסולידריות ובמאבקים מקומיים וארציים לצדק לצד עזרה פרטנית הן כותבות, "קלריס יקרה, את ללא ספק אחת הנשים המבריקות שאנחנו גאות ללמוד ממנה.  אז נשמה הגדולה אנחנו כבר מחכות ומצפות לקרוא את הספר הזה! ורוצות להזמין את כולכן.ם לאירוע השקה מרגש שיתקיים באשדוד עיר הולדתה של ד"ר קלריס."

ערב עיון לרגל הוצאת ספרה של ד"ר קלריס חרבון ״השתכנות מתקנת- נשים מזרחיות מתקנות עוול ומחפשות בית" עם דברי ברכה של ראש העיר אשדוד-ד"ר יחיאל לסרי, של  מאיר אברג'ל-חבר מועצת עיריית אשדוד ומחזיק תיק השכונות הוותיקות ושל גיורא רוזן- העורך הראשי של הוצאת "הקיבוץ המאוחד". לצד ד"ר קלריס חרבון עתידים להשתתף באירוע העיון: ד"ר יעל ברדה-פעילה חברתית, משפטנית וסוציולוגית מהאוניברסיטה העברית, פרופ' שושנה מדמוני גרבר-מרצה לתקשורת מאוניברסיטת סאפוק, שבבוסטון, ארה"ב. פרופ' יוסי דהאן-מרצה למשפטים במרכז האקדמי למשפט ועסקים ויו"ר מרכז "אדווה" ופרופ' יובל אלבשן-דיקאן הקמפוסים הרב תרבותיים בקריה האקדמית אונו.ינחה את האירוע: חיים בלומנקרנץ, בתכנית האמנותית: חיים אוליאל.

 יום רביעי, 15 ביוני 2022 בשעה 20:00 , בית אריה קלנג, רח' יאיר 2, אשדוד.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן