אמה של שי-לי שנפטרה ממחלת הסרטן‫: "הכתר תמיד מונח על ראשך"

שי-לי בת 9 מאשדוד נלחמה באומץ נגד מחלת הסרטן. למרבה הכאב‫, הילדה האמיצה שכבשה את הלבבות הלכה השבוע לעולמה. ״את המלכה שלי" ספדה לה אמה ‫* בראיון האחרון באשדוד10 סיפרה שי-לי על המחלה, על הקשיים ועל והחלום לחזור "לשחק כמו ילדה רגילה". יהי זכרה ברוך

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

 מאות ליוו למנוחת עולמים את שי-לי בת התשע, שנפטרה לאחר מאבק במחלת הסרטן. הילדה האמיצה ריגשה את כולם כשביקשה עזרה בגיוס עלות טיפול ניסיוני שיציל את חייה. רבים נרתמו ותרמו, רבים התפללו לרפואתה. השבוע, בדרך חזרה ארצה מארה"ב היא הלכה לעולמה. שי-לי הובאה למנוחות בבית העלמין באשדוד בלוויה קורעת לב‫.עד אוגוסט אשתקד, היו חייה של שי-לי, תלמידת בית הספר קשת ובת בכורה למורן ועדי חיים רגילים של ילדה שמחה ומתוקה. אבל אז היא אובחנה עם סרטן נדיר במצב מתקדם. היא עברה טיפולים קשים בישראל אבל ללא הצלחה. הסיכוי שלה היה לקבל טיפול ניסיוני בארה"ב אליו היא נמצאה מתאימה. עלות הטיפול הייתה כ-4 מיליון והמשפחה יצאה בגיוס המונים. פוסט המרגש שכתבה באתר "להושיט יד" לא הותיר אף עין יבשה, מילים אמיתיות מתוך הלב של ילדה קטנה, שלא רוצה להיות חולה ורק מבקשת לחיות ולנצח את המחלה: "אני שי לי ומאז שאני בת שמונה, כמעט שנה כבר שאני והסרטן חברים קרובים. כשהוא בא, נלחמתי בכל הכוח ופתאום נשר לי השיער ונהיה לי קרחת. אחרי כל הטיפולים הרופאים אמרו לי שהסרטן מתפשט לי לריאות. זה ממש מפחיד, שמעתי את אמא אומרת שזה יכול לגרום לי לשיעול חזק ובעיה בנשימות. חשבתי שאני יכולה להתחיל חיים חדשים ולהתרגל לחיות בלעדיו. השיער צמח טיפה, פגשתי שוב חברים חיכיתי עוד קצת וחזרתי לכיתה. עכשיו הטיפולים לא עוזרים לי והסרטן לא עוזב אותי. והפעם, הוא הכי חזק שהיה עד היום. אני רק בת תשע. אני יודעת כבר מה זה לדבר על שמחת החיים שלי מבחוץ, לדעת שאני צריכה להילחם עליה. אני כבר לא זוכרת כמעט מציאות שבה אני לא נלחמת במחלה הזו, אני לא מכירה בכלל את החיים שלי בלי לפחד לאבד אותם. בגלל שכל כך הרבה פעמים עברתי כימותרפיה, הגוף שלי כבר ״התרגל״ אליה, והסרטן כבר לא מושפע ממנה. הרופאים היקרים, שמלווים אותי ושאני מכירה אותם יותר משאני מכירה את החברים שלי בבית הספר, עומדים מיואשים, ואומרים שאין להם כבר מה להציע. ההצעה האחרונה שלהם היא לנסוע לטיפול מיוחד, אצל פרופסור בארצות הברית. זה הסיכוי האחרון שלי. בבקשה, אני עדיין כל כך קטנה, אני עדיין כל כך רוצה לחיות. אני רוצה לחיות בלי לפחד. אני רוצה להיות ילדה רגילה. אני כבר לא יכולה בלעדיכם עכשיו. כי אין לנו כסף כבר לטיפול הזה, ואין לי איך לקבל אותו ככה. אני כותבת ומתביישת מזה שהחברים שלי יראו אותי. בבקשה תעזרו לי לקבל את הטיפול, זה הסיכוי האחרון שלי״‫.

בכתבה מחודש מרץ האחרון בעיתון " השבוע באשדוד" סיפרה שי-לי לעיתונאית רות מזרחי על המחלה ועל החלום שלה אחרי המחלה‫, שם היא סיפרה על הגעגועים שלה לשיערה הארוך ולבית הספר‫. והבטיחה לעצמה שאחרי שתחלים היא תלך לקפוץ על טרמפולינות עם כל החברים״‫, אבל כאמור שי לי, עברה את הטיפול הרפואי המורכב בארצות הברית, אך מצבה החמיר לפני מספר ימים והיא נפטרה.

מורן, אמה של שי-לי  פרסמה בפייסבוק לאחר מותה: "אני לא מאמינה שאני רושמת את זה‫, אבל הבת היפה שלי הנסיכה שלי נפטרה‫. מלכה שלי גאווה שלי‫, הכתר תמיד תמיד מונח על ראשך את המלכה שלי‫. כולם גאים בך אהבה שלי״‫.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן