מה משותף לחוקים, תורות ומשפטים מפרשת השבוע לקבוצה המתפתחת והכל כך מיוחדת של עירוני אשדוד 'שוויון בכדורגל' ואיך תמיכה בה תביא לנו ברכות?

צילום: מדיה עירוני אשדוד
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

פרשת השבוע בספורט – 'בחוקותי'

פרשת השבוע הינה הפרשה העשירית והאחרונה בספר 'ויקרא', כאשר בשבוע הבא אם ירצה ה' נתחיל לקרוא את ספר 'במדבר'. בתחילת הפרשה הנוכחית מתוארת הבטחה של הקדוש הברוך הוא אל בני ישראל, בה מובטח שאם יקפידו ללכת בחוקותיו, אזי יזכו לאינספור ברכות, כמו פירות ועצים רבים, תנובה רחבה של השדות, שלום ושלווה, כאשר אף אויב לא יטריד את מנוחתם ובנוסף, יזכו לגדלות רוחנית והתקרבות אמיתית לה' יתברך.

בפסוק האחרון בפרשה (ויקרא כו', פס' מו) התורה כותבת: "אלה החוקים והמשפטים והתורות אשר נתן ה' בינו ובין בני ישראל בהר סיני ביד משה". כאמור, פרשה זו, היא האחרונה בספר ויקרא, כאשר רוב הספר מורכב מציוויים שהקב"ה מצווה את עמו. הפסוק החותם את ספר ויקרא הקדוש מציג את הספר ואת חוקיו באור נעלה במיוחד. במילים 'חוקים, משפטים ותורות', הכוונה היא לעולם ומלואו והאדם הפשוט אינו יכול להבין את גודל המשמעות והעוצמה שבדברים.

השבוע בספורט האשדודי, כמו בכל אחד מהשבועות בארבע השנים האחרונות, התאמנה יקירת המדור, הקבוצה המיוחדת של מכבי עירוני אשדוד במסגרת הפרויקט המבורך 'שוויון בכדורגל'. גם כותב שורות אלה זכה להיות נוכח באימון הקבוצה ונסחף אחרי כולם בהתרגשות. הקבוצה כידוע מורכבת משחקנים בעלי צרכים מיוחדים וממתנדבים שמקיימים את האופרציה בצורה מעוררת כבוד והערכה.

עם השנים, הקבוצה צמחה והתפתחה והיא מורכבת מעשרות שחקנים, בשבילם זה הרבה למפגש כדורגל שבועי. בקבוצת 'שוויון בכדורגל' נוצרות חברויות, נבנות מערכות יחסים ובעיקר נבנה הביטחון העצמי והרווחה העצמית של השחקנים המיוחדים שזוכים לאימון צמוד מאנשי מקצוע ומרגישים כמו שחקנים מקצועניים לכל דבר. ראוי ללמד את היוזמה הזאת, לקדם אותה ולתת לה את הבמה שמגיעה לה. עם התפתחות הקבוצה, גם התקציב שלה צריך לעלות מה שלא קרה, היות והיא מנוהלת בהתנדבות.

בשביל שהקבוצה הנפלאה הזאת תמשיך לפעול ותמשיך לעשות טוב על הלב למשתתפים ולמשפחותיהם, היא זקוקה לתקצוב ועל כך הרשות לספורט עירונית ו/או האגף לשירותים חברתיים באשדוד צריכים לתת את הדעת. אם פרשת השבוע התורה מלמדת אותנו על המושגים חוקים, משפטים ותורות, אז אפשר להניח שבתקופה של היום, יוזמות כמו פרויקט שוויון בכדורגל של עירוני אשדוד, קולעות למטרה ולרוח הדברים ושאם נוכל לשמר אותן, לבטח נקבל ברכות מהקדוש ברוך הוא.

שבת שלום!

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן