5 טיפים להוזלת מחיר הובלה

הובלות הם מהשירותים הנפוצים במדינת ישראל אך אף על פי כן, רבים מהצרכנים לא מבצעים אותן בדרך יעילה ומומלצת שתבטיח להם שירות מקצועי במחיר הוגן

צילום: 123rf
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

לפניכם 5 טיפים שיעזרו להוזיל את המחיר ההובלה – החל מהעברת פריט בודד ועד להובלת דירה או משרד.
חפשו מוביל מקומי
בהזמנת שירותים, אתם רוצים לצמצם את העלויות של נותן השירות ככל שניתן כך שהצעת המחיר שהוא יוכל לספק לכם תהיה נמוכה ככל שניתן.
אחת הדרכים המומלצות לעשות את זה בעולם ההובלה הוא להזמין חברת הובלה מקומית שנמצאת בעיר שלכם ויכולה להגיע בקלות ובמהירות על מנת לתת לכם הצעת מחיר ולבצע את ההובלה.
בדרך הזאת הוצאות הנסיעה והזמן שדרוש למובילים להשלים את ההובלה יהיו נמוכים יותר ולכם זה יכול לעלות פחות.
בקשו קרטונים מהמובילים
אחת ההוצאות הלא צפויות בכל הובלה היא ברכישת קרטונים. במקרים רבים הצרכן סבור שהוא יוכל למצוא קרטונים בחינם דיי בקלות אך בפועל מדובר במשימה ממושכת שבסופה לא מובטח לכם דבר.
תופעה זו מביאה לכך שרבים בסופו של דבר נאלצים לרכוש קרטונים. אומנם לא מדובר בסכומים גבוהים מאוד אבל אם ניתן לחסוך כמה מאות שקלים אז למה לא?
הדרך המהירה לחסוך בהוצאה עבור קרטונים היא לבקש אותם מחברת ההובלה עוד לפני הצעת המחיר.
בדרך הזאת אתם מעלים את הסבירות לקבל קרטונים בחינם או במחיר מסובסד מפני שבשלב הצעת המחיר נעשים מאמצים לרצות אתכם ולחברות הובלה רבות מדובר במאמץ מינימלי.
השוו מספר הצעות מחיר
המחיר של הובלה זהה יכול לנוע בטווח מאוד רחב ובהפרשים של החל מכמה עשרות שקלים ועד לכמה מאות ואפילו אלפים כאשר מדובר בהובלה גדולה כמו בית פרטי או משרד.
יותר מזה – אתם עשויים להיות מופתעים לשמוע שסביר מאוד שהשווי של אותה הובלה אצל אותו מוביל עשויה להשתנות מחודש לחודש ואפילו בין תאריך לתאריך באותו החודש!
הסיבה לכך היא שהמחיר אינו מפוקח ובנוסף, הוא נקבע בדרך כלל על פי היצע וביקוש. משמע, חברת הובלה עם הרבה עבודה עשויה לדרוש מחיר יקר ביחס לחברת הובלה שמחפשת לסגור את סידור העבודה מהר ככל שאפשר.
הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בחודשים שבהם הביקוש עולה – לדוגמה בקיץ, בתחילת או סוף חודש וכמובן שעל פי עומס עבודה.
ברור שאם נצליח למצוא מביל מומלץ שאינו עמוס בעבודה, נוכל לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית למדי ולכן יש להשוות כמה הצעות מחיר של מובילים מומלצים תוך התבססות על המחירים המקובלים שמופיעים במחירון הובלה ASK5 כך שניתן יהיה לסנן הצעות יקרות מדי או הצעות זולות עד כדי חשד.
אל תחכו לרגע האחרון
המתנה לרגע האחרון היא אחת הטעויות שיכולות לגרום לכם לשלם הרבה יותר כסף עבור שירות פחות טוב.
הסיבה לכך היא שלעתים קרובות ובמיוחד בתקופות שהביקוש לשירותי הובלה גבוה במיוחד, אתם עשויים לגלות שעד שהתעוררתם והתחלתם לחפש חברת הובלה, כבר כמעט שלא נשארו מובילים פנויים – דבר שעשוי לגרום לכם להתפשר על טיב השירות והמקצועיות, שעת ההובלה וכמובן – לשלם מחיר יקר יותר מחוסר ברירה.
זכרו שאין סיבה מוצדקת להגיע למצב שבו אתם מזמינים הובלה ברגע האחרון מפני שזאת פעולה שידועה לפחות כמה שבועות מראש.
תגידו לא להצעת מחיר טלפונית
לכאורה מדובר בעניין פשוט שבו אתם בסך הכל מתארים למוביל בשיחת הטלפון מה צריך להעביר והוא אומר לכם כמה זה צריך לעלות.
בפועל מדובר באחת הפעולות המסוכנות שגורמות למרבית הוויכוחים ואי ההבנות בין מובילים לצרכנים ומה שנראה לכם כדבר פשוט שלא משפיע על המחיר, עשוי להעלות אותו בסכומים ניכרים.
המקור לאי הבנות שכאלו עשוי לבוא לידי ביטוי בהיעדר חניה קרובה ומתאימה, חדר מדרגות צפוף, מעלית קטנה או הצורך לפרק רהיטים לפני ההובלה.
כך או כך, כל עוד מדובר בהעברה של יותר מפריט אחד או שניים, מומלץ לקבל הצעת מחיר במקום ההובלה כך שכולם ידעו לקראת מה הם עומדים, מה צריך לעשות וכמה זה עולה.
מה אפשר ללמוד מכל זה?
בגדול – הובלה באמת לא צריכה להיות עניין מסובך אך יחד עם זאת חשוב לתת לה את תשומת הלב הדרושה ולבחור את המובילים בשלב מוקדם ובאופן מושכל שמתבסס על חמשת הטיפים.
כמו כן חשוב לעגן את כל מה שנקבע באמצעות חוזה הובלה ברור שמחייב את שני הצדדים.

דילוג לתוכן