דברים שחשוב לבדוק כשבוחרים קרן השתלמות

אם אתם רוצים לפתוח קרן השתלמות ומתלבטים בין חברה אחת לאחרת, יש כמה פרמטרים חשובים שכדאי שתבדקו. העיקריים שבהם – ביצועי הקרן, דמי הניהול, הניסיון והיציבות של החברה המנהלת. כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת ונכונה, שמתאימה ביותר לצרכים האישיים שלכם.

צילום: FREEPIK
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

אז לפני שאתם בוחרים קרן השתלמות, הנה כמה דברים חשובים שאתם צריכים לדעת:

מהי קרן השתלמות?

קרן השתלמות זה מוצר חיסכון פנסיוני אטרקטיבי לשכירים ועצמאים, לטווח בינוני. בעיקר בגלל שזה המוצר היחיד שמאפשר למשוך את הכספים לאחר 6 שנים בפטור ממס, בלי לשלם קנסות ומבלי להמתין עד הפנסיה. ובנוסף, מעניק לחוסכים הטבות מס שונות על עצם ההפקדות לקרן. יתרון נוסף של קרן ההשתלמות הוא שאפשר בבוא העת להעביר את הכספים שנצברו בה לחיסכון הפנסיוני ולקבל קצבת פנסיה חודשית גדולה יותר. 

אז איך בוחרים קרן השתלמות?

ביצועים: אחד הדברים שכדאי לבדוק זה את הביצועים של קרן ההשתלמות – איזה תשואות היא מציגה. שכן, קרן השתלמות זה אפיק השקעה שאמור לספק לחוסכים בו תשואה שוטפת. שתדעו, את התשואות של קרנות ההשתלמות יש לבדוק לאורך זמן והן תלויות בין השאר במסלול ההשקעה הספציפי שנבחר. למשל, אם זה מסלול השקעה סולידי יחסית או נועז ומסוכן יותר. אך צריך גם לקחת בחשבון, שבכל מה שקשור לתשואות – הנתונים שהיו בעבר לא תמיד מעידים על התשואות שיהיו לקרן בעתיד.  

דמי ניהול: דמי הניהול המקסימליים בקרן השתלמות הם בשיעור של 2% (במונחים שנתיים). עם זאת, יש הרבה מגזרים שנהנים מהטבות משמעותיות בדמי הניהול אז תמיד טוב לבדוק אם קיימת זכאות לקבל הטבה במסגרת הסדר כזה או אחר. כדאי לזכור, בניגוד לפרמטרים אחרים שיש קושי להעריך ולמדוד בצורה מדויקת, דמי ניהול הם ידועים וקבועים ולכן זה פרמטר ששווה לבדוק מראש עם החברה המנהלת. 

יציבות וניסיון: בין הפרמטרים הכי חשובים לבדוק בעת שבוחרים קרן השתלמות, זה את המוניטין, הוותק והניסיון של הגוף המנהל אותה. כמובן, מומלץ תמיד לבחור בגוף כמה שיותר מנוסה, אמין ומוכר בשוק, שמנהל נכסים בהיקף גדול. שכן, קופת גמל שמנהלת היקף נכסים גבוה ומשיגה תשואות טובות זה פרמטר שנכון להתחשב בו. שימו לב, תוכלו לקבל מידע ופרטים נוספים על הגוף המנהל של הקרן דרך אתר האינטרנט שלו. כאשר כדאי לבדוק, בין היתר, את הנתונים הבאים: האם הגוף המנהל הוא יציב וחזק, מי מנהל את ההשקעות בקרן, איפה מנוהלת קרן ההשתלמות וכיצד היא מנוהלת בפועל. 

שירות לקוחות איכותי וטוב: קרן השתלמות שמנוהלת בצורה יעילה וטובה, נמדדת גם על פי שירות הלקוחות וזמינות המידע ללקוחותיה. לגוף מנהל גדול יש בדרך כלל את היכולת להפעיל מערך מתקדם ואיכותי של שירות לקוחות ולהעניק שירות איכותי, זמין וטוב. 

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן