ד"ר ציפי בבצ'יק – דור שלישי במשפחה שבחרו במקצוע ההוראה

ד"ר ציפי בבצ'יק, מרצה בחוג לספרות ילדים וחוקרת חינוך במכללת לוינסקי לחינוך, הנה דור שלישי במשפחה שבחרה במקצוע ההוראה מתוך שליחות חינוכית וסוגרת מעגל משפחתי בעיר אשדוד. כיום היא המלווה הפדגוגית של בית ספר ממ"ד ט"ו החדש שקרוי על שם סבה ישעיהו זלמנוביץ', אשר

ציפי בבצ'יק. צילום: נתנאל תבל
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

דור שלישי – סבא: ישעיהו זלמנוביץ ז"ל

עם עלייתו לישראל בשנת 1947 הוא החל לעבוד כמורה ומחנך בעיר רחובות. בשנת 1956 עם הקמתה של העיר אשדוד הוא נענה לקריאה הציונית להקים ולייסד את החינוך הממלכתי הדתי בעיר, והוא מונה למנהל הראשון של בית הספר הממלכתי הדתי הראשון באשדוד – רמב"ם. בין תלמידיו היה גם ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי. לפני כחודש נחנך בית ספר חדשני וטכנולוגי ע"ש ישעיהו זלמנוביץ כהוקרה על פועלו ועל משנתו החינוכית לקידום ילדי העיר אשדוד למצוינות אישית ואנושית.

7854735735

דור שני – אמא: חדווה היינמן ז"ל
הייתה יועצת חינוכית, מדריכה פדגוגית במחוז דרום ומחנכת במקיף ב' באשדוד. לאורך השנים חינכה דורות של תלמידים ברגישות ותבונה, בחכמה, לסובלנות וסבלנות, לקבלת האחר והשונה.

דור שלישי – ד"ר ציפי בבצ'יק
מרצה לחינוך וספרות ילדים, מחנכת סדנת סטאז' ופעילה בפרויקט השקפה – מורים מובילים במחוז ירושלים מטעם מכללת לוינסקי לחינוך, חוקרת הצלחות בחינוך וחינוך למצוינות. בתשע השנים האחרונות (עד לקיץ האחרון) ניהלה מרכז העשרה לתלמידים מחוננים ומצטיינים ומצוינים – מרו"ם (מרכז רוח ומדע) באשדוד ובכך סגרה מעגל של שלוש דורות בחינוך לתלמידים ותלמידות למצוינות בעיר אשדוד. כיום היא המלווה הפדגוגית של בית ספר ממ"ד ט"ו החדש שקרוי על שם סבא ישעיהו זלמנוביץ', אשר ייסד את החינוך הדתי בעיר אשדוד.

מה הוביל אותך לבחירה במקצוע ההוראה?
"לא בחרתי במקצוע ההוראה , הוא בחר בי. כשנרשמתי לתואר ראשון בספרות ומידענות באוניברסיטת בר אילן, אמא שלי המליצה על הדרך להוציא גם תעודת הוראה, משרת ההוראה הראשונה שלי הייתה באולפנית ישורון בפתח תקווה אצל הרב שי פירון, שר החינוך לשעבר".

האם בילדותך אמך וסבך הניעו אותך להמשיך את השושלת ולבחור במקצוע ההוראה?
"הנושא מעולם לא דובר בבית. גדלתי בבית שחינך לערכים, למצוינות ולהצטיינות, לאהבת האחר ולקבלת השונה. כנראה שהתפיסה החינוכית הזאת שימשה קרקע פורייה לבחירתי לעסוק במקצוע ההוראה".

מה סבך ואימך אמרו על בחירתך במקצוע ההוראה?
"הם שמחו מאוד, במיוחד מהבחירה שלי לנהל בית ספר באשדוד. מבחינת המשפחה זאת הייתה סגירת מעגל".

איך מקצוע ההוראה השתנה במהלך השנים?
"מקצוע ההוראה השתנה מאוד במהלך השנם וממשיך להשתנות הן מבחינה פדגוגית השמה דגש כיום על חינוך ליצירתיות, חדשנות תוך טיפוח הזהות האישית והמקצועית של המורה והן מבחינת ההשקעה בבניית מבנים פיזיים של בתי ספר המשרתים פדגוגיה חדשנית, המותאמת ללומד במאה ה- 21. כל השיח החינוכי משתנה לאורך השנים ומתאים את עצמו למציאות הטכנולוגית דיגיטלית ולעידן של אי וודאות".

דילוג לתוכן