המסע לפולין של תלמידי מקיף ג': חוויה עוצמתית

תלמידי מחזור מ"ד ממקיף ג' חזרו בשבוע שעבר מפולין, ממסע חווייתי, עוצמתי ובלתי נשכח

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

את המסע הזה תלמידי מקיף ג' לא ישכחו לעולם. 72 התלמידים שהשתתפו במסע הערכי, עברו במחוזותיה העצובים של פולין, עסקו ב"חיפש האדם במקום שלא היה בו איש" ונתנו לכך ביטוי בשיחות ערב ובטקסים שקיימו באתרי זיכרון לכל אורך המסע.

תחילת המסע בוורשה. המשלחת נחתה בבירת פולין וביקרה בגטו הגדול הלא הוא גטו ורשה. במהלך המסע התלמידים סיירו לאורכו של מסלול הגבורה, ביקרו בבית העלמין העתיק, במחנה ההשמדה הנודע לשמצה טרבלינקה, בעיירה טיקוטין ובה בית כנסת העתיק המשומר ע"י מקומיים פולניים, ראו את בורות הירי, מחנה מיידנק, ביקור בלובלין ובמבנה הישיבה של חכמי לובלין, ומשם למפגש עם תלמידי תיכון פולני בעיירה נובי-דבור.

78458357326

"המפגש המיוחד אורגן בזכות פעילותו המוקדמת של איש יקר בשם צביקה פלצ'ינסקי, צאצא של בני העיירה ששרדו את התופת. התלמידים קיימו מעגלי שיח, לימדו את הפולנים לשיר את "כל העולם כולו גשר צר מאוד" בעברית והפעילו את הפולנים בפעילויות חברתיות שהוכנו כבר בארץ.

רכז השכבה, מר יצחק בן-אסולין, נשא דברים בשם העיר אשדוד ובשם המקיף ובמקביל גם מנהלת התיכון הפולני, הגב' אווה קיזל, נשאה דברים. כמו-כן הכירו חברי המשלחת את חסידת אומות עולם הגב' סופיה קלימק קריז'ינובסקה, אשר הצילה יחד עם אביה שבעה יהודים.
את המסע ליוו המורים: ילנה רמניק, אביבית קדוש, גלית דורנפלד, ד"ר מוניק דהן ויצחק בן-אסולין.

דילוג לתוכן