דירקטוריון החברה למתנסים אישר: אנדלוסית תעבור לעמותה פרטית בראשות מוטי מלכא

התזמורת האנדלוסית אשדוד תעבור לעמותה פרטית בראשות מוטי מלכא. כך החליט דירקטוריון החברה העירונית למתנ"סים במהלך מוזר ותמוה בעיקר כשמדובר בעמותה שבה שולט מלכא ו"זכה" לפרק את התזמורת המקורית. גלבר: "אני קוראת לחברי המועצה לא לתת יד להברחת נכסים ולהצביע נגד ב

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

דירקטוריון החברה העירונית למתנ"סים אישר את ההחלטה להעביר את ניהול התזמורת האנדלוסית אשדוד לעמותה פרטית, "פיוט ושירה", שאותה מנהל ועליה שולט בלעדית מוטי מלכא, מנכ"ל המשכן לאמנויות הבמה. עד כה פעלה התזמורת ובהצלחה רבה במסגרת החברה למתנ"סים. יצוין כי מדובר בתזמורת המתוקצבת בעשרות מיליוני שקלים וזכתה בתקופת היותה תחת החברה למתנ"סים בהכרה לאומית. בחברה למתנ"סים יש פיקוח של מבקר העירייה וחברי המועצה. לכן המהלך מוזר ותמוה.

חברת המועצה, הלן גלבר שמנהלת מאבק בלתי מתפשר למהלך הזה אומרת כי היא לא תעבור לסדר יום. "לא אתן לאף אחד להבריח נכסי ציבור בוודאי לא בתזמורת שהושקעו בה כספים רבים. תזמורת שהצליחה לזכות בהכרה בינלאומית וכעת להבריח אותה לעמותה פרטית? תחת ניהולו של מלכא שבגללו פורקה בער התזמורת. העירייה השקיעה עד היום 25 מיליון שקלים בעשר השנים האחרונות ועוד 17 מיליון שקלים ממשרד התרבות וזה לא כולל את ההכנסות העצמיות. מדובר בהרבה כסף שלא יהיה בפיקוח העירייה. זה לא מתקבל על הדעת. לקחת את הכספים של הציבור ולהעביר לעמותה ללא ביקרות? ללא פיקוח חברי מועצה. אני קוראת לכל חברי המועצה להצביע נגד הברחת הנכסים ולא לתת יד לזה ולא לאשר במועצת העיר את הנושא כשזה יגיע לאישורנו".

8467372672

עיריית אשדוד: ״המעבר באישור משרד התרבות״

"התפיסה הרווחת בישראל בניהול מערכות בתחומי תרבות ואומנות היא להפקיד תחומים אלה בידי גופי תרבות מקצועיים וייעודיים המתמחים בתחום זה. במקרה שלנו, בעקבות משבר, נמסר הפקדון לחברה העירונית עד שמשרד התרבות יאשר עמותה שתאפשר את שמירת כל ההישגים שהושגו בשנים האחרונות בתחום זה ותאפשר מנגנון צמיחה קבוע, ומה יותר טבעי מלהחזיר את התזמורת האנדלוסית לעמותה בה נולדה, התבססה וקנתה לה שם עולמי.

אם כן, ההחלטה להעתיק את פעילות התזמורת האנדלוסית מהחברה העירונית לתרבות ופנאי אל העמותה הותיקה והמנוסה, המתמחה בתרבות השירה והפיוט, עולה בקנה אחד עם תפיסה זו ונעשית כמובן בתיאום ובאישור עם משרד התרבות.

בהסכם המעבר נקבע כי התזמורת על כל מרכיביה עוברת לפעול במסגרת העמותה תוך שהיא מבטיחה את זכויות העובדים ואת המשך העסקתם באותם תנאים, ובכלל זה מנכ"ל התזמורת מר יעקב בן סימון.

עיריית אשדוד המאמצת את גישת המשרד לניהול גופי תרבות כאמור לעיל, מודה לחברה העירונית על השנים בהם סייעה לתזמורת לממש את חזונה ולהוביל אותה למעמדה הגדול כתזמורת לאומית. העירייה מאחלת לתזמורת המשך פעילות והצלחה גם בביתה החדש".

דילוג לתוכן