מויאל: "לסלק את הפועלים הסינים שתקפו עובד ישראלי חזרה לסין"

בעקבות תקרית אלימה חמורה של עובדים סיניים בעובד ישראלי באתר בנייה דורש יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ, יצחק מויאל משר הפנים, אריה דרעי לבטל הם את אשרת העבודה והשהייה

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

יו"ר הסתדרות הבנייה, יצחק מויאל שיגר מכתב חריף לשר הפנים אריה דרעי עם העתקים לשר העבודה, בנימין נתניהו, שר המשפטים אמיר אוחנה, לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, ליו"ר ההסתדרות ולבכירים נוספים ובו דרישה לפעול לאלתר נוכח מקרה האלימות הקשה.

מדובר בעובד באתר בנייה בחברת 'אשטרום' שהותקף קשות על ידי עשרות פועלים סינים הנמצאים בישראל במסגרת עבודה ובאישור שהייה של משרד הפנים.

המקרה נחשף בפוסט קשה שהעלה עורך הנדל"ן של ידיעות אחרונות, העיתונאי עופר פטרסבורג בקבוצת הנדל"ן הגדולה ברשת, עולים הדברים הבאים כפי שפורסמו ונכתבו על ידי אחיו של המותקף:

"זה מה שעשו 40 פועלים סינים לאח שלי, על זה שהוא לא רצה להוסיף מים לבטון. אחי נהג משאית בטון בחברת שפיר. יש תקנים לבטון. ברגע שהוא יוצא מהתחנה אסור לדלל אותו במים העובדים באתר אשטרום נוהגים להוסיף מים לבטון ולחרוג מהכללים בגלל שהרבה יותר קל להם לעבוד אם בטון דליל. אחי חדש בחברת שפיר ומאוד מרוצה מעבודה ולא רצה לחרוג מהכללים של החברה. אחד הפועלים הזרים שאחרי על הקבלת בטון התחיל לצעוק על אחי ולהרים עליו ידיים. אחי התגונן והחזיר לו, לפתע הגיעו עוד פועלים שנתנו מכות לאחי ולעוד נהגים שניסו לגונן על אחי שברח למשאית וסגר את הדלת. 40 איש קפצו על המשאית ושברו אותה עם פטישים סלעים וברזלים. שלפו אותו מהרכב ונתנו לו מכות בכל מה שהיה אפשר. אחד מהם הכניס לו פטיש בפנים. אני מבקש ממכם לשתף את זה כי אתם הכוח שלי להביא איתם חשבון פשוט. לא בא בחשבון שאין פיקוח על החיות האלה שעשו לינץ באחי, קיריל בלנק. לידיעת החברים בשפיר"

לדברי מויאל "מדובר בחבורה עבריינית, שפעלה באלימות קשה וזו סיבה מספיק טוב לפעול לשלילת אשרות השהייה שלהם בארץ ולהחזירם לסין. יצוין כי מדובר אך ורק באותה חבורה שתקפה את העובד הישראלי ובסך הכל שאר העובדים הזרים הסיניים ככל שידוע לי הינם עובדים שקטים מסורים ולא עוסקים באלימות".

דילוג לתוכן