אין יום ואין לילה לשירה העברית החדשה

אמני צלילים, דימויים, לשונות ומקצבים – אשדודשירה הוא פסטיבל למשוררות ומשוררים ותיקים וצעירים, ששם לו למטרה להמשיך את הפצת השירה בקרב רבים ההולכים ותופסים מקום חשוב ומשפיע בתרבות הישראלית בתקופה בה העלאת סטורי לרשתות החברתיות הפכה לחלק משגרת היום שלנו

צילום: גיל לוי לפוטו דוד אסייג
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

הערב השני של פסטיבל השירה הגדול בארץ נפתח במופע ״כך ההר הפך לתהום״ בליווי מוזיקלי של הזמרת רקפת אמסלם עם ערן מדמון על הגיטרה בבמת הפירמידה במוזיאון אשדוד לאמנות. הסופר המשמעותי יוסי סוכרי אירח את איריס אליה כהן – המשוררת עטורת השבחים והפרסים בשיחה אחד על אחת על ספרות והשירה העברית, על מזרח ומערב ועל הפואמה שכתבה לאחרונה שעוררה הדים על רצח נשים בארץ ובכלל בה נשאלת השאלה "האם השתיקה שלנו (הנשים) מוצדקת?"

0860648468797

במרכז פסג"ה התקיים המפגש ״עם אורז לא מתווכחים״ עם הסופרת הבועטת במילותיה אורלי קסטל בלום ורועי חסן – מטאור בשדה השירה העברית, אשר דיברו על הזהות המזרחית בזירה של השירה העברית בארץ. יחד הם הקריאו מספריהם האחד של השנייה כשאורלי קסטל בלום שעשעה את הקהל בסיפוריה על קו התפר בין היותה משוררת לבין היותה אישה מזרחית, רועי חסן הקריא משיריו הנוקבים ויחד הם דיברו על מזרח ומערב, על הספרות העברית ועל הפייסוש והאינסטוש ששינו את פני התרבות. על הליווי המוזיקלי היה האחד ולא אחר מאשר הזמר חיים אוליאל, המוכר לנו מלהקת שפתיים הידועה.

97596487537327

את סוף הערב השני לפסטיבל חתמנו בפאב ה"זה" בערב מיקרופון פתוח -"אין לך יום אין לך לילה" עם הזמר חיים אוליאל והמנחה מיכל זוהר, בערב קסום של הקראת שירה עברית חדשה, בועטת ולא מתפשרת ומי לא היה שם? יניב קקון, ליאור (הולידיי) קוגן, הספוקנוער: אפיק אלטמן, סיון ליברמן, ברית ויינטראוב ויהלי מורד ועוד ועוד ועוד…

הערב (יום שלישי, 26.11) בפסטיבל:
"נגיד שקוראים לה מרי, בלאדי מרי"- בשעה 19:30 בפירמידה במוזיאון אשדוד לאמנות המשורר רוני סומק יחד עם הסופר דן בניה סרי יקראו קטעי פרוזה ושירה וישוחחו על השירה העברית בעשורים האחרונים. ליווי מוזיקלי – עומר קורן.
"לשורר בין דימונה לאשדוד"- בשעה 19:30 במרכז פסג"ה המשוררת סמדר שרת תארח בערב מיוחדים את המשוררים והמשוררות יניב קקון, דלית בת אדם, שירה אוחיון, ניסים ברכה אשר יספרו על יצירתם בין דימונה לאשדוד. את הערב ילווה בשירה ונגינה יניב נחמני.
"ריטה – כיתת אמן"- בשעה 20:30 בבית יד לבנים – לבנת בן חמו עורכת ומגישה בכירה בגל"צ ובגלגל"צ בשיחה עם הזמרת והיוצרת ריטה אשר גם תשיר משירה בליווי של אלדד ציטרין על הפסנתר.

דילוג לתוכן