פסטיבל באשדודית

יריית הפתיחה של פסטיבל אשדודשירה התקיימה ברחוב אהוד מנור בעיר, אליו הגיעו תושבי הרחוב, חברי ה'ספוקנוער', הזמרת האשדודית חנה גור ואורחים מכובדים לערב מיוחד "רחוב על שם" שהוקדש כולו למשורר אהוד מנור. את האירוע פתח והנחה המנהל האמנותי של הפסטיבל פרופ' סמי של

צילום: גיל לוי, פוטו דוד אסייג
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מנור כתב כ- 1000 שירים שכתבו להם מנגינות ומילותיו בוצעו על ידי מיטב הזמרים כמו אילנית, ירדנה ארזי, צביקה פיק, חוה אלברשטיין, מאיה בוסקילה, שרית חדד ועוד רבים וטובים. הזמרת חנה גור ביצעה שלושה שירים שכתב: ברית עולם / הייתי בגן עדן/ ו- עולם בעקבות השמש, ליווה אותה בנגינה על קלידים דני עידן והספוקנוער הקריאו שירים שכתבו באינטרפטציה למנור.

75537643

0860795794698

24624475

(צילומים: גיל לוי לפוטו דוד אסייג)
על במת המשכן לאמנויות הבמה, רגע לפני עליית המופע בגרסה הסימפונית "שירים באשדודית" עלה לברך יו"ר הפסטיבל, מר מוטי מלכא: "ערב טוב וחג שמח לספרות ולשירה העברית", כשהוא אוחז בידו את הספר "שירים באשדודית" והקריא מתוכו שיר שכתב המשורר סמי שלום שטרית.
על הבמה נהנה הקהל מחיבור מרגש של התזמורת הסימפונית שהגיע בהרכב של 40 נגנים, ברי סחרוף, דיקלה, עמיר לב, יונתן כנען על הניהול המוזיקלי, שמעון מימרן שכבש את הקהל בהנחייתו, והמשוררים סיגלית בנאי וסמי שלום שטרית שהקריאו מתוך ספר השירים.

את סוף הלילה הראשון של הפסטיבל סגרנו על כוס בירה בבר הזרם עם המוזיקאי עמיר לב שהגיע וביצע ארבעה שירים וחתם בשיר עננים שחורים שהכניסו את הקהל לאווירת רוקנ'רול חורפית במיוחד. בערב לקחו חלק משוררים ומשוררות צעירים וצעירים ברוחם, כאלה שהקריאו שירה מספרים שפירסמו, ממחברות משורבטות, מהטלפונים הניידים ואפילו שדיקלמו בעל פה, ביניהם ציפי שחרור, סמדר שרת, יניב קקון ופרופ' סמי שלום שטרית הקריאו אף הם משיריהם בבר לצד אמני הספוקנוער.

הערב עלו המופעים: "בסוף הפך ההר לתהום" עם המשוררת איריס אליה כהן והסופר יוסי סוכרי בשעה 20:00 בפירמידה במוזיאון אשדוד לאמנות, "עם אורז לא מתווכחים" עם המשורר רועי חסן והסופרת אורלי קסטל בלום, בליווי מוזיקלי חיים אוליאל בשעה 20:30 במרכז פסג"ה ו"אין לך יום אין לך לילה" – ערב של מיקרופון פתוח עם הזמר חיים אוליאל והמנחה מיכל זוהר בפאב ״זה״.

לאתר הפסטיבל > https://ashdodashira.co.il/

דילוג לתוכן