מייק קרוצ'י בחגיגה מרוקאית

רבים מכירים את הזמרים לבית משפחת קרוצ'י אך לא רבים מכירים את סיפורה של משפחת קרוצ'י. השם קרוצ'י הוא צאצא לשושלת יהודית שמגיעה עד לרבי יוסף קארו, מגדולי הפוסקים ומחבר השולחן הערוך

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

שם המשפחה המקורי היה קארו ובנדודי המשפחה לאיטליה הפך שם המשפחה מקארו לקרוצ'י. האחים לבית קרוצי': מייק, מקסים וסמי מזוהים עם המוסיקה המרוקאית העממית. מחרוזות השירים של האחים קרוצ'י הם חובה בכל שמחה מרוקאית. במשפחת קרוצ'י, דור שישי של מוסיקאים וזמרים המוסיקה הייתה נוכחת מאז ומתמיד הן מצד האב והן מצד האם- בת למשפחת אפריאט מאסווירה שהמפורסם שבהם הוא ר' חיים אפריאט, משורר ופייטן ומעורכי קובץ הפיוטים "שיר ידידות".

086905796484

בהנהגתו הקפדנית של האב חנניה קרוצ'י ז"ל הוכשרו וקיבלו האחים קרוצ' השכלה מוסיקלית רחבה שהתבססה על לימוד מסודר של המוסיקה האנדלוסית ונגינה על כלים שונים. הבכור למשפחה הזמר והמוזיקאי מייק קרוצ'י, הינו שגריר כבוד מיוחד לתרבות וחינוך מטעם מלך מרוקו, מוחמד השישי. התואר הוענק לו בשנת 2014, ביחד עם שלושה יהודים נוספים ויוצרים בינלאומיים: האמן האלקטרוני דיוויד גואטה, הזמרת סאפו והקומיקאי גד אלמליח. קרוצ'י הוא נצר למשפחת אמנים וזמרים, המוכרים היטב במרוקו ובישראל. קרוצ'י, האחד והיחיד, המנגן כמעט על כל כלי אפשרי מגיע לחגיגה מרוקאית של מוזיקה שע'בית (עממית).

יום רביעי, 30.10.19, בשעה 20:30 'מייק קרוצ'י בחגיגה מרוקאית’, במרכז קהילתי 'בית לברון', אשדוד. טל׳. 08-8555115

דילוג לתוכן