לראשונה: תכנית ממר"ם הושקה במקיף ט'

תכנית טכנולוגית מתקדמת מאוד, בתמיכת יחידת המחשוב המובחרת של צה"ל ממר"ם, עתידה להיפתח באשדוד ביוזמה שקידם שמעון ממן, חבר מועצה מיועד ומנהל בכיר בתחום ההיי טק 

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

העידן הטכנולוגי אינו שמור רק לעולם סביבנו אלא מקיף אותנו בכל צעד ושעל. הראשונים לאמץ טכנולוגיות מתקדמות ולעשות בהן שימוש יעיל הם דווקא בני הנוער, כך שטבעי ונכון לחבר אותם באופן מסודר ולהכניס את עולם הטכנולוגיה לתוך מוסדות החינוך. מקיף ט' יהיה הראשון להפעיל תכנית ממר"ם, לאחר שנבחר לשמש פיילוט ליוזמה משותפת של מר שמעון ממן, מנהל בכיר בתחום ההיי טק והבעלים של חברת לידרס אפ טכנולוגיות, יניב נונה, תושב העיר אשדוד, מערכת החינוך העירונית וגורמי צבא.

היוזמה זכתה לברכתו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, שסיפר כי השנה, עם פתיחת שנת הלימודים, הושקה בביה"ס התיכון מקיף ט' אשדוד, תוכנית ייחודית שנקראת תוכנית ממר"ם. ממר"ם (מרכז המחשבים ומערכות המידע) – היא יחידת המחשבים באגף התקשוב בצה"ל ונחשבת היום לאחת היחידות המובחרות והנחשקות ביותר בצה"ל. ראש העיר התייחס לתכנית שתפעל בבית הספר לאחר תהליכי מיון והטמעה, וציין כי מדובר בתכנית ייחודית המשתלבת במרחב הטכנולוגי בהתאם לחזון העיר החכמה, בהיקף של 4 שעות שבועיות, מתוך הבנה שאנו מכינים את התשתית המתאימה לשילוב אופטימלי של תלמידי אשדוד בעתיד. ד"ר לסרי הביע תקווה כי שיתופי הפעולה עם גורמי הצבא, חברות הייטק ועולם הפדגוגיה ילך ויתרחב ככל שינקוף הזמן, מתוך הבנה משותפת כי זה צורך השעה, והורה לראש מינהל החינוך לבסס תשתית מתאימה לקליטת תכניות מבוססות טכנולוגיה ברמה העירונית.

בהשקה השתתפו – ראש העיר ד"ר לסרי, מפקד ממר"ם אל"מ ע', ראש צוות סיכול סייבר בממר"ם סגן ע', ראש מנהל החינוך אריה מיימון, חבר מועצה לעתיד מסיעת "אשדוד תנצח" שמעון ממן ויניב נונה הבעלים של חברת לידרס אפ, הנהלת בית הספר מקיף ט' ותלמידי שכבת ז'.

בחודשים האחרונים, התקיימו פגישות רבות של ממן עם נופר קפון מנהל המקיף ואנג'לה לובמן מנהלת חטיבת הביניים, ובמקביל התקיימו מגעים של עם מפקד יחידת ממר"ם אל"מ ע', בבקשה לשיתוף פעולה והשקת התכנית. לאחר הצגת התוכנית הוסכם על שיתוף פעולה מלא עם יחידת ממר"ם שתלווה את התכנית שמתוכננת לפעול מכיתה ז' ועד כיתה י"ב, ביחד עם מרצים רבים שיגיעו ללמד מחברת "לידרס אפ טכנולוגיות" ובתקציב של 720,000 ₪ שנתרם על ידי חברת "לידרס אפ טכנולוגיות" לטובת התוכנית שקיבלה את אישור משרד החינוך.

לדברי אל"מ ע' – "חיילי ממר"ם חווים בשירותם הצבאי אתגרים מקצועיים וטכנולוגיים ואחראים למערכות אשר תורמות לאפקטיביות צה"ל. ממר״ם חרטה על דגלה מצוינות טכנולוגית ואנו משקיעים רבות בפיתוח כוח אדם איכותי עם יכולות מקצועיות גבוהות. התוכנית בבית הספר תאפשר לרכוש ידע רלוונטי כבר מגיל צעיר יחסית ואנחנו שמחים לקחת חלק בתהליך המשמעותי.״".

תכנית ממר"ם היא ייחודית בארץ עם תכנית לימוד מיוחדת ויוקרתית שתלווה את התלמידים, מכיתה ז' ועד כיתה י"ב כאמור, כאשר התלמידים ילמדו את כל מקצועות המחשב האפשריים כגון – תקשורת וחומרה, סייבר, פיתוח, בסיסי נתונים ועוד… דבר אשר יסלול עתיד מזהיר עבור התלמידים.

לדברי היזמים, הבעלים של חברת לידרס אפ: "התלמידים הולכים לעבור תהליך מדהים שיסלול עבורם את העתיד. מדובר בתוכנית חינוך טכנולוגי מתקדם ברמה שלא קיימת בשום מקום בארץ. שיתוף הפעולה שקיבלנו מיחידת ממר"ם אינו דבר מובן מאליו, שכן ערים רבות בארץ היו שמחות לשיתוף פעולה כזה".

השניים מציינים את ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, כמי שליווה את כל התהליך ונתן ברכתו בכל שלבי ההכנות, ובמקומות שהיוזמה נתקלה בקשיים בירוקרטיים, הם זכו להתערבותו המידית. ראש העיר התייחס ליוזמה ואמר: "אשדוד לא תפספס את התוכנית המדהימה הזאת" ואכן הוא פעל בכל הכח על מנת להתגבר על הקשיים המלווים את הטמעת התוכנית, "מתוך כך שהוא זיהה את הפוטנציאל האדיר ואת ההזדמנות הגדולה שניתנה לילדים, כשהוא שם לנגד עיניו את טובת הילדים בלבד" אומרים היזמים ומסכמים בתודה גדולה.

גם נופר קפון מנהל מקיף ט' ואנג'לה לובמן מנהלת חטיבת הביניים, מברכים על התוכנית ועל השקתה בשנת הלימודים הנוכחית. בבית הספר מסבירים כי כחלק מהמסלול, התלמידים אשר יתמידו בתוכנית, צפויים להיבחן בבחינת בגרות בהיקף 15 יחידות לימוד במקצועות הטכנולוגיים, וצפויים לעבור מבחנים חיצוניים שיעניקו להם תעודות הסמכה ונקודות לתואר, בשיתוף פעולה מתוכנן עם אוניברסיטת בר אילן. כמו כן, התלמידים יתוגברו בלימודי מתמטיקה על ידי בית הספר, תוך התאמת תכנים לימודיים כמו: ביקור ביחידת ממר"ם ובחברות היי טק רלוונטיות. שמעון ממן מציין כי חברות הייטק גדולות כבר מביעות רצון להיות חלק מהתוכנית ולתרום לקידום והצלחת התוכנית, ומנכ"לים רבים הביעו רצון להתגייס למתן הרצאות שיעבירו לתלמידים או יערכו לתלמידים ימי חשיפה וחוויה בחברה.

 

בנוגע לפתיחת הכיתה הבוקר פרסם חבר המועצה עו"ד אלי לחמני את הרשומה הבאה:

 

רבותיי,
שמח ונרגש לכתוב את הרשומה הזו.

הבטחנו לקדם באשדוד את נושא ההייטק ולשמחתי – רשמנו הישג נוסף, כאשר אתמול נפתחה כיתת הממר"ם, יוזמה אשר שמעון ממן, חבר הסיעה (וחבר מועצה לעתיד) רקם יחד עם יניב נונה.

במהלך כל התקופה שמעון התייעץ עמי בכדי לדעת כיצד להוביל את המהלך עד לצאתו לפועל. יעצתי והדרכתי אותו בכדי שכיתת המצטיינים החשובה הזו תיפתח כבר בשנת הלימודים הנוכחית. ידעתי שזה יקרה – וזה קרה.

מבחינתנו מדובר ביום גדול ובשורה ענקית לעתידה של העיר בתחומים אלה: חינוך והייטק.

המהלך הזו, כמו רבים אחרים שנעשו ועוד ייעשו, הוא הוכחה לכך שאנו עומדים במשימתנו – לקיים את מה שהבטחנו לתושבים. הבטחנו לפעול לעניין קידום החינוך וההייטק – ולמרות שאנו באופוזיציה ואנשים הרימו גבה והכריזו כי לא נוכל לסייע – אנו עומדים במילתנו פעם אחר פעם.

רבותי,
חברי האופוזיציה מסיעת "אשדוד תנצח" שוב מכתיבים את סדר היום הציבורי. מידי חודש אנו נפגשים, מקיימים סיעור מוחות, מייעצים לתושבים, מובילים מהלכים והכל – כדי שלכם יהיה טוב יותר.

מזמינים אתכם להמשיך לכתוב לנו, להמשיך לפנות אלינו ולהמשיך לפנטז על עתיד טוב יותר. אנחנו כאן כדי להגשים זאת.

בהזדמנות זאת, אברך את תלמידי ממר"ם המצטיינים ממקיף ט' בברכת עלו והצליחו, אתם העתיד של כולנו.

שלכם, אלי

דילוג לתוכן