הרב הספרדי לאשדוד פינטו לשר הדתות: "תאריך כהונת הרב האשכנזי שיינין המסתיימת בקרוב"

שר הדתות יצחק וקנין היה אורח השבוע של המועצה הדתית באשדוד ובמהלך הביקור פנה אל השר, רב הספרדי הראשי לעיר, חיים פינטו וביקש ממנו לסייע לרב יוסף שיינין הרב האשכנזי הראשי של העיר ולהאריך את כהונתו. הרב שיינין בגיל 79 וחצי ובמרץ 2020 ימלאו לו 80. על פי החוק ה

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

 

השר לשירותי דת יצחק וקנין, ערך ביקור מקצועי יחד עם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי בכל המחלקות במועצה הדתית. את פניו קיבל יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן בברכת ברוכים הבאים ונגשו לסיור במשרדי המועצה במחלקת נישואין, חברה קדישא, מקוואות, כשרות ועירובין, שם קיבלו פירוט מלא על דרכי העבודה והמצב הקיים.

במהלך הביקור פנה אל השר, רב הספרדי הראשי לעיר, חיים פינטו וביקש ממנו לסייע לרב יוסף שיינין הרב האשכנזי הראשי של העיר ולהאריך את כהונתו. הרב שיינין בגיל 79 וחצי ובמרץ 2020 ימלאו לו 80. על פי החוק הוא אמור לפרוש מכהונתו אלא אם השר הממונה ממליץ להאריך כהונתו בגיבוי חוות דעת משפטית וכן אם הוא מילא 30 שנות כהונה כרב ראשי. על פי הידוע הרב שיינין עומד בתנאים אלו ומה שנותר הוא לקבל את ברכת השר להאריך כהונתו.

בהמשך הביקור השר וקנין הביע התפעלות מכל המחלקות שנכנס אישית ושוחח עם עובדי המועצה ושיבח את שיטת העבודה לרווחת הקהל, נפגש עם הרבנים הראשיים הרב חיים פינטו והרב יוסף שיינין ושמח לשמוע על הפעילות במועצה כשעל הכל מנצח הרב עובדיה דהן במסירות רבה מתוך מגמה ומטרה לקדש שם שמים בשירות מעולה בכל תחומי המועצה בצורה נפלאה.

קבלת פנים מכובדת התקיימה באולם שע"י המועצה בהשתתפות רבני ועובדי המועצה, יו"ר המועצה הרב דהן קידם את בואו של השר יצחק וקנין וציין שהמועצה הדתית כיום נקראת "בית המקדש". בדבריו נתן סקירה בקצרה על שירותי הדת העניפה והפעילות במועצה, ציין לשבח את עובדי ועובדות המועצה על כל המחלקות השונות העושים את מלאכתם נאמנה במסירות באווירה של שלום ובשיתוף מלא.

בטקס נשאו דברי ברכה הרבנים הראשיים הרב פינטו והרב שיינין שבדבריהם שבחו את העבודה הנפלאה במועצה הדתית. הרב פינטו ציין את עבודתו יחד עם עמיתו הרב שיינין וביקש מהשר שיראה לנכון להאריך את כהונתו של עמיתו שימשיך בתפקידו לכהן לצידי כרב העיר, שאנו פועלים יחד באהבה ואחוה.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי בדבריו אמר, זכינו לשני רבנים ראשיים שהם דוגמא למופת לכל מדינת ישראל בשיתוף הפעולה שלהם, כך גם ראש המועצה הדתית הרב עובדיה דהן שמעמיד את המועצה בסטנדרטים גבוהים ביותר בכל המשתמע במקצועיות, כולם יודעים כאן ששירותי הדת בעיר באיכות בכשרות, בנישואין, במקוואות, בחברא קדישא. בכל רובע בעיר קיים מקווה טהרה וברובעים החדשים כבר היכנו תוכניות בשיתוף המועצה לבניית מקוה כך שלא משאירים פינה בעיר בלי מקווה שזה היסוד של העם היהודי. וסיים בברכה – אנו מודים לכבוד השר על פעילותו ועזרתו המבורכת לעירנו.

את חתימת הברכות סיים השר לשירותי הדת יצחק וקנין שאמר: "כך מועצה דתית צריכה להיראות, זאת השאיפה ואנו צריכים להגיע לטופ שבטופ, ואני אומר מקצת שבחו של יו"ר המועצה הרב דהן, פשוט להתפעל, לראות את מערכת המחשוב המעולה בכל המחלקות, את הארת פנים, אכן זה ראוי להערכה בשיתוף יחד עם הרשות המקומית והעומד בראשה ידידי ראש העיר ד"ר לסרי".

בסיכומו של הסיור אמר השר: "שירבו כמותכם בישראל, אני רואה כאן אחדות נפלאה בין הרבנים וכל הצוות ללא יוצא מן הכלל, ראש המועצה הדתית היקר כאן מקדש שם שמים בעבודת קודש נפלאה יוצאת מן הכלל, זו מועצה שיש לנו הרבה ללמוד ממנה באחדות מופלאה ובעשיה מבורכת, נמשיך לעמוד לימינכם בכל עת בהמשך פעילותכם המבורכת".

דילוג לתוכן