הלך לעולמו יקיר העיר אשדוד ,הפסל והצייר ברוך וינד (93)

העיר אשדוד אבלה על מותו של ניצול השואה והפסל האשדודי יקיר העיר, ברוך וינד, שנפטר היום בגיל 94, בשיבה טובה. ראש העיר דר' יחיאל לסרי: "זכרו של ברוך היקר יישמר בליבנו לעד, כדמות מופת, אומן ויוצר, אוהב אדם ואוהב אשדוד, וסמל לתקומה שאחרי השואה."

דיוקן של ברוך וינד. צילום: אבי רוקח
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

תושבי אשדוד מכירים היטב את הפסל של 'שמשון הגיבור', אנדרטת 'סטרומה ומפקורה' בירידה לחוף הקשתות, הציפורים ליד בית 'יד לבנים' ועוד רבים ברחבי העיר ולאורך טיילת נחל לכיש המפוזרים ברחבי העיר, אולם לא יודעים כי את כל הפסלים הללו יצר האמן המוכשר ברוך וינד, בן העיר אשדוד שגדל וחי בה משנת 1948. וינד הוא ניצול שואה, שאר בני משפחתו כולל אחיו התאום נהרגו בשואה. כשהיה בן 14 התחפש לרועה והגיע עד לאיטליה שם זיהו שהוא מוכשר בציור והלך ללמוד.

כשעלה לישראל התגייס לצבא, נלחם ונפצע, במהלך חייו, הוא צייר ופיסל את שראה בעיניו ויש בידיו יצירות שונות לאורך כל תקופתה של המדינה ושל העיר אשדוד. בפתיחה החגיגית לתערוכת יחיד, שנערכה לו במרץ 2017 בנוכחות מכובדים רבים ואמני אשדוד העלה ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי על נס את פועלו של וינד ותרומתו הרבה לחיי האמנות והתרבות של אשדוד ואמר כי לא בכדי הוענק לו אות 'יקיר העיר' אשדוד. ברוך וינד כיהן כיו"ר אגודת אמני אשדוד וייצג את העיר בתערוכות שונות בארץ ואף בעולם: במוזיאון השואה בוושינגטון מוצג פסל משלו.# הלוויתו תיערך מחר (יום שישי, 30.8) בשעה 10:15 בבית העלמין באשדוד. יהי זכרו ברוך.

ראש העיר דר' יחיאל לסרי ספד לאיש: "זכרו של ברוך היקר יישמר בליבנו לעד, כדמות מופת, אומן ויוצר, אוהב אדם ואוהב אשדוד, וסמל לתקומה שאחרי השואה."

דילוג לתוכן