הלך לעולמו המקובל "החלבן" רבי חיים כהן זצ"ל

בשעות הצהרים נפטר המקובל החלבן רבי חיים כהן זצ"ל בבית החולים תל-השומר. הרב סבל מאוד מבריאותו בשנים האחרונות. הרב נחשב לאחרון עדת המקובלים המיוחדת, שהיו חבירה מכונים על שם המקצוע ממנו התפרנסו

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

הלך לעולמו המקובל רבי חיים כהן זצ"ל, המכונה "החלבן" בגיל 84. בבית החולים תל -השומר לאחר שסבל מבריאות לקויה בשנים האחרונות. המקובל החלבן שנהג ללכת ללא לבוש של רב והתגלח, היה רב ומנהיג למאות חסידים באשדוד. ביניהם, אנשי עסקים ואישים פוליטיים בכירים. החלבן חיבר למעלה מ-20 ספרים על התורה והיה מידי שבוע מוסר שיעורי תורה ברחבי הארץ.

המקובל רבי חיים כהן נולד לרבי עזרא אליהו ואמו מרת בלנקה פרחיה-כהן בטורקיה. משפחתו עסקה בייצור גבינות ומוצרי חלב. בתחילת שנות ה-30 הקים אביו את 'מחבלת הכהנים' בתל אביב שם עבד בנו המקובל שנודע מאז בכינויו על שם מקצועו – החלבן. הרב נחשב לאחרון מקבוצת המקובלים שהיו בשנות ה-60 שהתעסקו בקבלה יחדיו והיו מכונים על שמם של המקצועות מהם התפרנסו. על פי המסופר, למד "החלבן" עם ואצל גדולי המקובלים מסוגו: ר' פטילאון – "המקובל הצייר", ר' משה יעקב רביקוב – "הסנדלר" ור' יוסף וולטוך – "מנקה הרחובות". היה הוגה ב"נגלה" ובעיקר ב"נסתר", בין היתר כל לילה משעת חצות ועד שעת תפילת שחרית בבוקר.

ההלוויה של החלבן רבי חיים אבישלום בן בלנקא תתקיים היום בשעה 21:30 בבית העלמין סנהדריה בירושלים

 

דילוג לתוכן