אישום: הניחו מטען חבלה בדירת מגורים באשדוד בעת שהיו בה דיירים

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר כתבי אישום נגד שני נאשמים, מכלוף דהן, בן 29 מאשקלון ומרדכי פרג'לה, בן 26 ממודיעין, בגין אירוע הנחת מטען חבלה מאולתר בדירת מגורים באשדוד לפני כחודש, בשעה שבני הבית נמצאים בדירה.
 

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

על פי עובדות כתבי האישום, שהוגשו באמצעות עו"ד הילה דרימר-יאיר, בתאריך 26.6.2019 בסמוך לשעה 01:00 לפנות בוקר, הסיע הנאשם מרדכי פרג'לה ברכבו מנתניה לבניין מגורים באשדוד את מכלוף דהן, כשהוא נושא עמו את המטען המאולתר. בהגיעם לבניין המגורים באשדוד, יצא דהן מהרכב, כשכובע הקפוצ'ון על ראשו וברשותו מטען החבלה, ניגש לדלת הכניסה של דירה, הצמיד לדלת מגנט ואליו הצמיד את מטען החבלה המאולתר.

לאחר מכן, חזר דהן לרכב ומרדכי הסיע אותו חזרה לעיר נתניה, שם מסר דהן למרדכי את הבגדים הכהים שלבש והורה לו להשליכם בפחי אשפה שונים בעיר נתניה.

בסמוך לשעה 08:00, פתחה אם הבית את דלת הכניסה של הדירה כדי לצאת עם שני ילדיה הקטינים בני 4 ו-5 למסגרות הלימוד שלהם. בצאתם מהדירה, הבחין אחד מהילדים במטען החבלה המאולתר שהוצמד לדלת ביתם.

לדירה הגיעו ניידות משטרה וחבלן ומטען החבלה המאולתר נוטרל.

בדירתו של דהן באשקלון אותרו אמצעי לחימה שנמצאים בשימוש כוחות הביטחון ותחמושת.

התיק נחקר ע"י ימ"ר לכיש.

כתב האישום נגד מחלוף דהן הוגש לבית המשפט המחוזי בב"ש והוא מייחס לו ביצוע עבירות של ניסיון לחבול בחומר נפץ ועבירות בנשק.

כתב האישום נגד מרדכ פרג'לה הוגש לבית משפט השלום באשקלון בגין ביצוע עבירות של מתן אמצעים לביצוע פשע, שיבוש הליכי משפט וסיוע לאחר מעשה.

הפרקליטות מבקשת לעצור את שני הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

 

דילוג לתוכן