כמיליון ו-800 אלף שקלים פיצוי לרוכב שנפל מסוס

צעיר בן 22 יפוצה ב1800000 שקלים לאחר שנפל מסוס ונפצע קשה במהלך שיעור רכיבה כשהיה בן 15
 

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מכתב התביעה עולה כי לפני 7 שנים בעת שלמד בבי"ס אדם חברה וטבע של רשת דרור-בתי חינוך, במסגרת שיעור סייסות, הסוס עליו רכב החל להשתולל, הנער נפל על גדר ונפגע קשות בבטנו. בבית חולים גליל מערבי בנהריה לשם הובהל באמבולנס, אובחן כי הוא סובל מקרע בכבד וקרע בתריסריון. לאחר שעבר ניתוח בטח, הנער שוחרר לאחר שהיה מאושפז כ-40 יום.
מומחה למחלות ריאה ורפואה פנימית מטעם התביעה, קבע כי כתוצאה מהניתוח התובע שהוא כיום בשנות ה-20 לחייו, סובל עד היום מהידבקויות במעי הגורמות לכאבי בטן ופסיכיאטרית קבעה כי הוא סובל מפוסט טראומה.
בא כוחו עו"ד דותן לינדנברג העוסק בתביעות נזקי גוף, טען בכתב התביעה כי עמותת החינוך ומשרד החינוך התרשלו בין היתר, בכך שלא סיפקו הדרכה מתאימה לרכיבה, לא העסיקו מדריכים בעלי הכשרה מתאימה, לא התאימו כישורי הרוכב לסוס, לא סיפקו לתלמיד אביזרי בטיחות והגנה מתאימים ולא בחנו אם סוס יכול לשמש כסוס למידה. כנגד משרד החינוך נטען בנוסף, כי לא פיקח על ביה"ס, על תכנית הלימודים ועל צוותי ההדרכה.
הצעיר יקבל כאמור קצבה מהביטוח הלאומי לכל ימי חייו בסכום כולל של כ-725 אלף ₪, זאת בנוסף ליותר מיליון ₪ שקיבל לפני בשנה שעברה במסגרת הסכם הפשרה שקיבל תוקף של בית משפט השלום בקריית גת, לפיה רשת דרור-בתי חינוך תשלם פיצוי בסך 800 אלף ₪ וחברת ביטוח כלל תשלם פיצוי על סך כ-220 אלף במסגרת ביטוח תאונות אישיות תלמידים.

דילוג לתוכן