קבלו את חתן התנ"ך העירוני לשנת תשע"ט

22 נציגים ממוסדות החינוך הממלכתי והממלכתי דתי והפגינו את ידיעותיהם בחידון התנ"ך העירוני. נריה שמואל, תלמיד בי"ס יהלום הוכתר בתואר חתן התנ"ך העירוני לשנת תשע"ט

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

חידון התנ"ך העירוני, על שם הרב ניסים שלום – מנהלו המיתולגי של ביה"ס ׳שילה׳, היה השנה ברמה גבוהה במיוחד. 22 הנציגים מבתי הספר היסודיים, ממלכתי וממלכתי דתי, הציגו ידע מרשים, זיכרון נפלא ובעיקר יכולת ניסוח של תשובות מלאות ומפורטות. חבריהם, אשר מילאו את אולם יד לבנים, לא הפסיקו לעודד ולדחוף את המתמודדים לכל אורך התחרות.

כמו בשנים עברו, החידונאי נריה פנחס – הבעלים של חברת חן התנ"ך וכותב החידון התנ"ך העולמי, הכין שאלות מיוחדות והנחה את החידון בהומור, בחן ובטוב טעם. באמצעים טכנולוגים משעשעים ובכתבי חידה ססגוניים הוא ריתק את הקהל והפך את החידון למופע מרתק של ידע והנאה.

השאלות הופנו אל התלמידים בזה אחר זה, בשלושה סבבים, כאשר בכל סבב עולים אלה שצברו את מירב הנקודות לשלב הבא. כך, נריה שואל, התלמידים משיבים והשופטים מחשבים את הניקוד. צוות השופטים כלל את ראש מינהל החינוך מר אריה מימון אשר שימש כיו"ר צוות השופטים, את מנכ"ל החברה העירונית לתרבות פנאי ומרכזים קהילתיים, מר אורן טאוויל ואת מחמ"ד דרום מפקח מחוזי לחמ"ד הרב דוד חטואל.

75775747

NS1 4913

NS1 4879

מנהלת אגף חטיבה צעירה במינהל החינוך, מרטין עובדיה, פתחה את הטקס בברכות, הדגישה את חשיבות המעמד המרגש וציינה לשבח את שיתוף הפעולה של מנהלות בתי הספר, המורות לתנ"ך, ההורים וכמובן התלמידים המתמודדים יחד עם בנות השירות הלאומי ממדרשת "כנפי רוח". עובדיה ציינה כי נושא הלימוד השנה עמד בסימן "שומרים על אחדות וייחודיות", עדות לכך שאנו חלק משרשרת הדורות. היא ברכה את המתמודדים ואיחלה להם: "האירו את אור התנ"ך על פני כל הארץ".

החידון כאמור נערך בשלושה שלבים: בשלב הראשון התמודדו 22 נציגים, כמניין אותיות התורה וכיאה לסמיכות האירוע לחג מתן תורה. לשלב השני העפילו 13 מתמודדים ולשלב השלישי עלו 7 מתמודדים אשר היו צריכים להשיב לשאלת ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.

למקום השלישי הגיעו שני נציגים שזכו לאותו מספר נקודות (92 נק' כ"א) – מוריה נרגינגר מביה"ס קשת ו מרדכי ליפשיץ מביה"ס נועם. גם למקום השני הגיעו שני נציגים עם אותם נקודות (94 נק' כ"א) – יאיר יפרח מביה"ס מוריה ו הודיה טפירו מביה"ס הקריה. למקום הראשון, עם 98 נקודות, הגיע נריה שמואל מבי"ס יהלום אשר הוכתר בתואר חתן התנ"ך העירוני לשנת תשע"ט.

דילוג לתוכן