נפתחה התערוכה: "מול המציאות״

70 מאמני אשדוד מציגים בתערוכה ”מול המציאות" פורטרטים של משפחה, חברים, תושבים, הולכי רגל, צעירים ומבוגרים אשר ביחד מהווים מראה וראי של המציאות העכשווית
 

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

לרגל יום העצמאות ה-71 למדינה בחרו באגודת אמני אשדוד להציג את מצב הרוח הקולקטיבי באמצעות תערוכת פורטרטים. שם התערוכה הוא "מול המציאות" ומוצגים בה פורטרטים של משפחה, חברים, תושבים, הולכי רגל, צעירים ומבוגרים אשר ביחד מהווים מראה וראי של המציאות העכשווית.

בתערוכה "מול המציאות" משתתפים 70 אמניות ואמנים, ציירים, פסלים וצלמים אשר מבטאים באמצעות פרשנותם האמנותית את המפגש עם המציאות, הן כמוטיב מרכזי ביצירותיהם והן כערך אמנותי בפני עצמו.

אומר אוצר התערוכה פרמן שלמה,"מאז ומתמיד הפורטרט או הדיוקן הציג את אופיו, אישיותו ומצב רוחו של האדם. במצרים הקדומה ציירו על לוחות עץ בחזית הסרקופגים את הדיוקן של האדם החנוט בהם. הפורטרטים הרבים משקפים סגנונות ומדיומים אמנותיים שונים ועוטפים בתוכם רגשות של שמחה, אהבה, צער וכאב."

7547854846

ביצירתה, האמנית רינה טימור פקר מציגה דיוקן עצמי, "La Vida" – החיים שהם מורכבים, סוערים, גלויים או נסתרים; מלאים ברגעים של חסד וחמלה לצד קושי ושברון לב. ותמיד מתוך תקוה שיש אהבה בעולם. האמנית לינדה כספית מתייחסת ביצירתה "סבתא שלי, טמו תמר דהן (1885-1985)" על הקשר המיוחד עם סבתה – אישה לביאה שהייתה לה כאם ואחות, שלימדה אותה על אהבה ללא תנאי, על עוצמה, חסד ונתינה ושהשאירה בה חותם בל יימחה. פרשנות נוספת נותנת האמנית ייבגניה לוברסקי ביצירתה "אישה מדהימה". ביצירה האמנית מציגה את עצמה מול המציאות ומשקפת יופי, ביטחון וחוזק נפשי. אוצר התערוכה: פרמן שלמה׳.

יום חמישי 16.5.2019 בשעה 19:00. פתיחת התערוכה בגלרייה דואט' -גלריה עירונית לאמנות, קניון 'עופר לב אשדוד'. פתוח לקהל הרחב, נעילת תערוכה 19.6.19.

דילוג לתוכן