אשדודים פותחים שולחן

הצלחה גדולה לחג השכנים באשדוד, למעלה מ-50 בניינים ברחבי כל העיר השתתפו בחג. הפרויקט שם דגש בעיקר על השכונות הוותיקות בעיר

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

ביום ג' 14.5 נחגג ברחבי העיר חג השכנים, יירדו יותר ממאות תושבים להיפגש יחד עם כל השכנים של הבניין.

המפגש יצר המון הכרויות חדשות ויוזמות קהילתיות. בינ"ה- התנועה ליהדות חברתית היא זו שהעלתה את החג הזה לארץ. מקורו של החג מצרפת וחוגגים אותו בכ-36 מדינות במקביל.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי בירך על הפעילות הקהילתית ברחבי העיר. החג הזכיר לו את הימים שהוא התגורר במשמר הירדן שתמיד התקיים שכנות טובה בין הדיירים ודלתות הבתים היו פתוחים.

חבר המועצה מטעם "תנועת אשדודים" מר מאיר אברז'ל מחזיק תיק השכונות הוותיקות באשדוד, כיוון בהתחלה לכ30 בניינים שהשתתפו בחג לשמחתו הרבה השתתפו למעלה מ50 בניינים כאשר רוב המוקדים היו השכונות הוותיקות. מאיר משתף: "שמחתי מאוד לראות את שיתוף הפעולה של התושבים מכל רחבי העיר ובמיוחד בשכונות הוותיקות שלקחו חלק בחג השכנים, מחמם את לב היה להסתובב בשכונות הוותיקות לראות תושבים ותיקים לצד עולים חדשים, צעירים לצד מבוגרים ודתיים יחד עם חילונים יושבים יחד סביב השולחן משוחחים ומספרים על עצמם ועל השכונה מקווה שהצלחנו להתחיל מסורת רבת שנים בעיר המדהימה שלנו"

גב' אתי לוגסי טורקניץ' מנהלת מרכז צעירים כיוונים של עיריית אשדוד ציינה: "תודה ל 40 סטודנטים ולקבוצת המנהיגות סטודנטteam והמתמחים של כיוונים, מילגאי עיריית אשדוד ומפעל הפייס, שלקחו חלק בחג השכנים, בארוע קהילתי מיוחד, במהלך השנה אנחנו מכשירים את הסטודנטים למעורבות ולמידה בתחום הקהילה וזו הייתה פעילות משמעותית בשיתוף היחידה לשכונות ותיקות והון חברתי. תודה למשה ביטון על הארגון ולצוות כיוונים, מאחלים שכנות טובה לכולם.

"היחידה" לשכונות ותיקות והון חברתי רוצה להודות בראש ובראשונה לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שנתן את ברכת הדרך לפרוייקט, לגב' אתי לוגסי טורקניץ' מנהלת מרכז "כיוונים" ולסטונדטים הרבים שלקחו חלק. תודה מיוחדת לראשי מנהלות הרובעים בניהם למר רמו ברגיג ומר יעקב ביטון תודה אחרונה חביבה לכל התושבים שלקחו חלק בחג השכנים.

דילוג לתוכן