נער ששבר המרפק בחוג ג'ודו במתנ"ס תובע מעל ל-70 אלף ₪ מביטוח תלמידים

נער בן 16 שנפגע בחוג ג'ודו במתנ"ס ט', תובע מעל ל-70 אלף ₪ מחברת כלל במסגרת ביטוח תאונות אישיות תלמידים. כך עולה מתביעה שהגישו הוריו של הנער לבית המשפט השלום באשדוד באמצעות עו"ד דותן לינדנברג העוסק בתביעות בגין נזקי גוף

דותן לינדנברג. צילום: דובי פיינר
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

מהתביעה עולה כי לפני 8 שנים, כשלמד בכיתה ב' בבי"ס רננים באשדוד, הנער נפגע במהלך קרב תחרותי בחוג ג'ודו במתנ"ס ט', כשנפל יחד עם מתחרה נוסף על היד. מיד לאחר הפגיעה הילד פונה על ידי הוריו לסניף של ביקור רופא בו אובחן כי הוא סובל משבר עם תזוזה במרפק. כמה ימים לאחר התאונה הוא נותח תחת הרדמה כללית בבית חולים איכילוב בת"א לצורך שיחזור וקיבוע של המרפק. חודש אחר כך עבר ניתוח נוסף באותו בי"ח לצורך הסרת הפינים באמצעותם קובע המרפק.

עו"ד דותן לינדנברג טוען בתביעה בהתבסס על חוות דעת מומחה מטעמו, כי מאז הניתוח הנער סובל מצלקת ומהגבלה בתנועות ויישור המרפק. בחוות דעת המומחה שצורפה לתביעה נקבע, כי הנער סובל משבר במרפק בדרגה 4 ומנכות משוקללת בשיעור של 19% בגין עיוות עצם המרפק, הגבלת תנועה ויישור המרפק ובגין הצלקת הניתוחית.

מכיוון שתקרת ביטוח תאונות אישיות תלמידים במיקרה של 100 אחוזי נכות עמדה ביום התאונה על 376 אלף ₪ ומדובר בנכות בשיעור של 19%, חברת הביטוח נדרשת לשלם פיצוי בסך 71,400 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית, מיום האירוע ועד ליום התשלום בפועל וכן הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד ומע"מ.

עו"ד דותן לינדנברג: "חשוב לציין כי ביטוח תלמידים במסגרתו מבוטחים כל הילדים מגיל 3 ועד גיל 18, מכסה כל פגיעה בילד/בנער גם מחוץ למסגרת הבית ספרית 365/24/7 עד לסכום התקרה המקסימלית המשתנה מעת לעת. לכן, בכל פגיעה במהלך הפעילות הבית ספרית, מחוצה לו, גם בחו"ל ואפילו בחופש הגדול, הילד/נער מכוסה על ידי ביטוח זה לפי שיעור הנכות שנקבעה בעקבות הפגיעה. חשוב לדעת כי תביעה מתיישנת בהגיעו של הילד לגיל 21 לכן יש להגיש התביעה עד למועד זה."

דילוג לתוכן