בונים לגובה באשדוד

אשדוד נמצאת בין היישובים הבונים לגובה. 20% מהתחלות הבניה למגורים באשדוד ב- 5 השנים האחרונות הם במגדלים מעל 21 קומות. מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד, שלומי בן עזרי "על מנת שנוכל לבנות דירות חדשות עוד עשרות שנים אנחנו חייבים לבנות לגובה״

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

אשדוד עם הפנים לגובה. אשדוד בין עשרת היישובים הבונים לגובה. בחמש השנים האחרונות כ- 20% מהתחלות הבנייה למגורים בעיר הם במגדלים מעל 21 קומות. כך עולה מנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה- הלמ"ס. . מניתוח נתוני הלמ"ס על ידי ארגון קבלני אשדוד עולה כי 20% מכלל התחלות הבנייה למגורים באשדוד בחמש השנים היו במגדלים מעל 21 קומות.

על פי הנתונים, בחמש השנים האחרונות נבנו באשדוד 2,914 דירות חדשות מתוכן 583 דירות נבנו במגדלים מעל 21 קומות. הנתונים מציבים את אשדוד במקום השמיני בישראל בשיעור בניית מגדלים יחסית לכלל התחלות הבנייה.

מהנתונים עולה עוד כי בת ים ממוקמת במקום הראשון עם שיעור של 68%, גני תקווה במקום השני עם 48% ועכו במקום השלישי עם שיעור של 31%. בתל אביב 25% מכלל התחלות הבנייה בחמש השנים האחרונות היו במגדלי מגורים בני 21 קומות ומעלה וראשון לציון ממוקמת בתחתית הטבלה עם שיעור של 14% בלבד.

בן עזרי: ״חייבים לבנות לגובה״

משנית שי אסייג 147 copy

לדברי שלומי בן עזרי, מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד "בישראל בכלל ובאשדוד בפרט יש מלאי מוגבל של קרקעות המיועדות לבנייה. על מנת שנוכל לבנות דירות חדשות עוד עשרות שנים אנחנו חייבים לבנות לגובה. מעבר לכך, בנייה לגובה פרושה יותר שטחים ירוקים כמו פארקים וגני משחקים. מעודד לקרוא שאשדוד נמצאת בעשירייה הראשונה של היישובים בהם שיעור גבוה מהתחלות הבנייה הינו במגדלים. אני מקווה שבשנים הקרובות נתקדם למקומות הראשונים בטבלה".

דילוג לתוכן