גברים מעורבים בתאונות דרכים יותר מנשים

כך עולה מנתוני ״אור ירוק״ לרגל יום האישה הבינלאומית. באשדוד, בשנת 2018 אירעו 113 תאונות דרכים במעורבות נשים נהגות לעומת 246 תאונות דרכים במעורבות של נהגים גברים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

נשים מעורבות פחות מגברים בתאונות דרכים, כך עולה מנתוני עמותת "אור ירוק" . על אף שבמשך שנים רווחת בארץ תפיסה לפיה נשים נוהגות פחות בטוח מגברים, הרי שנתוני עמותת ״אור ירוק״ המתפרסמים לרגל יום האישה הבינלאומי שיחול ב- 8 למרץ, עולה כי הסטיגמה הזו לא בדיוק נכונה ובמקרים רבים נשים דווקא נוהגות בטוח יותר, וחדותם של הנתונים ועוצמתם של הפערים מציגים תמונה ברורה אודות מי הנהג הבטיחותי יותר. על פי נתוני עמותת ״אור ירוק״ המבוססים על נתוני הלמ"ס, 14% בלבד מהתאונות הקטלניות (בהן הרוג אחד לפחות) שהתרחשו בתחום העירוני בשנת 2018 היו במעורבות רכב הנהוג בידי אישה. בשנת 2018 אירעו 200 תאונות קטלניות בערים, מתוכן ב- 29 תאונות בלבד היו מעורבות נהגות – נשים.

עוד עולה מן הנתונים כי רק שישית מהנהגים ההרוגים בתאונות דרכים בערים ובישובים בשנת 2018, היו נשים. מתוך 76 נהגים הרוגים רק 13 נשים נהגות נהרגו בתאונות דרכים. גם מספרם של הנהגים שנפגעו בתאונות דרכים בערים בשנה שעברה היה גדול באופן משמעותי ממספר הנהגות: -4,700 נהגים נפגעו בתאונות דרכים בשנת 2018 בעוד מספר הנהגות שנפגעו נמוך ביותר ממחצית ועומד על 2,076. ב״אור ירוק״ מוסיפים ומציינים כי בממוצע של עשור, מידי שנה נהרגות בתאונות דרכים בערים 11 נהגות ו- 68 נהגים. ומידי שנה מעורבות בתאונות קטלניות בערים 22 נהגות ו- 116 נהגים.

אשדוד: למעלה מפי 2 גברים מעורבים בתאונות מנשים

בשנת 2018 אירעו 113 תאונות דרכים במעורבות נהגת אישה ו- 246 תאונות דרכים במעורבות של נהג גבר. מספר הנשים שנפגעו בתאונות דרכים בעיר ב-2018 עומד על 201 נשים (נוסעות ונהגות), מתוכן אישה אחת נהרגה. בעשור האחרון (2009-2018) היו מעורבות 1,190 נהגות בתאונות באשדוד לעומת 2,263 גברים. הנתונים של כפול גברים מנשים המעורבים בתאונות נכונה ברוב הערים הגדולות.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הנתונים מראים כי נשים נוהגות באופן בטוח יותר, מעורבות פחות בתאונות דרכים וגם נוטלות פחות סיכונים במהלך הנהיגה. לאור זאת מדינת ישראל צריכה לעודד יותר ויותר נשים לעסוק במקצועות הנהיגה בעיקר בתחבורה הציבורית הסובלת ממחסור של אלפי נהגים. עידוד נשים לנהוג באוטובוסים ובמוניות יביא להעסקה של נשים רבות, יצמצם את פערי השכר בין גברים ונשים וגם יגרום לירידה בתאונות הדרכים".

דילוג לתוכן