המועצה הדתית מעודדת: לימודי עזרה ראשונה לגבאי בית כנסת

2 קורסים חדשים למיזם היחודי של "מתפללים מצילים חיים" שהקים הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית נפתחו באחרונה. כל מתנדב יקבל ערכה כוללת שתהיה קבועה בבית הכנסת על מנת לתת מענה מהיר בעת חירום

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

לאחר הצלחת המיזם היחודי של "מתפללים מצילים חיים" ע"י המועצה הדתית בראשותו של הרב עובדיה דהן בשיתוף יחד עם עירית אשדוד ו"מגן דוד אדום", נפתחו שני קורסים נוספים לכ-60 גבאֵי ונציגי בתי הכנסת בעיר.

בתוכנית, המועצה הדתית פנתה לגבאים ונציגים מבתי כנסת בעיר, להשתתף בקורס "עזרה ראשונה" מתקדמת מצילת חיים שיוכשרו ע"י "מגן דוד אדום". בסיום הקורס יקבל כל מתנדב – נציג בית כנסת שעבר את הקורס בהצלחה, ערכה הכוללת תיק חובש, תיק כונן, ודפיברילטור מהמועצה הדתית ותעודת מגיש עזרה ראשונה מטעם "מגן דוד אדום" המעידות על מיומנותם, שאכן מוכשרים להגיש עזרה ראשונה.

ציוד זה ישמר בבית הכנסת בתוך ארונית מיוחדת בסימון בולט, כאשר למתנדב תהיה גישה בכל עת שיצטרך. הקורסים נערכים ללא תשלום, על מנת לעודד את המעוניינים להשתלב ברשימת המתנדבים. בסיום הפרויקט, המועצה הדתית תפרסם את שמות בתי הכנסת ואולי גם את פרטי המתנדבים כך שהגישה אליהם תהיה מהירה, בתקווה לשיתוף פעולה ולגילוי רגישות כראוי למיזם בעל ערך מציל חיים זה.

בכנס שהתקיים השבוע באולם שבתחנת מד"א בעיר, השתתפו נציגי וגבאי בתי הכנסת בעיר יחד עם נציג מד"א אריאל פלאוט – אחראי הדרכה אזורי, יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן, הרב חיים בן-חמו יו"ר תרבות תורנית במועצה"ד ואבי אמסלם מ"מ ראה"ע. מתנדב ותיק במד"א שניר אלמליח ציין בדבריו כי הרעיון המבורך הוא פרי יוזמתו של יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן אשר השקיע לשם כך משאבים גדולים לקיום קורס חשוב זה כפי שראינו בהצלחה ובהיענות הגדולה בקורס הראשון. בעתיד, כל אחד מכם יוכל להיות בעל הכשרה להגשת עזרה ראשונה שזהו דבר נפלא ומיוחד.

נציג מד"א אריאל פלאוט – אחראי הדרכה אזורי, פתח בדברי ברכה ליו"ר המועצה הדתית הרב דהן על המיזם החשוב של "הצלת חיים" בבתי הכנסת פרוייקט מס' 2. בדבריו הרחיב את חשיבות הזריזות במתן מענה ככל האפשר לנפגע עד שיגיע האמבולנס.

המתנדבים שיקבלו את התעודה, יהיו אזרחים בעלי הכשרה רפואית ויוכרו כ'נאמן חיים' ובמצבי חירום המתרחשים יקבלו אפליקציה למכשיר הסלולרי ויגישו עזרה ראשונה מיידית בסביבתם הקרובה.

אבי אמסלם מ"מ ראה"ע נשא דברי ברכה ושיבח את ראש המועצה הדתית הרב עובדיה על הרעיון הנפלא בהעברת הקורס לכם גבאֵי בתי הכנסת. הצלחת הקורס תלוי ברצינות של המשתתפים, עירית אשדוד ומד"א משתפים פעולה על ערך הזמן, אותם כוננים בעתיד הם יפעלו ויצילו חיים לא רק בבית הכנסת אלא גם בסביבתם הקרובה זה יכול להיות בבית, אם ילד נחנק לפתע מגוש מאכל וכדומה וזה רווח עצום שיש מענה מהר יותר בקרב של אותם משפחות שיתווספו למתנדבים בהצלת חיים, שאו ברכה.

דילוג לתוכן