בשנה הרביעית: "יום בעקבות השמש" לזכרו של אוהד שמש ז"ל

זה כבר הפך למסורת: יום התנדבות שכלל מעל 1200 מתנדבים בשיפוץ, תיקון וצביעה של בתים ומבנים שמשרתים אוכלוסיות מוחלשות, לזכרו של אוהד שמש ז"ל, שנהרג ב״צוק איתן״

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

אוהד שמש ז"ל מאשדוד, נהרג במהלך מבצע ״צוק איתן״, היה בוגר ארגון LEAD – המסלול לפיתוח מנהיגות, פעל מגיל צעיר לקידום החברה, הקים עוד בהיותו תלמיד תיכון באשדוד את מועדונית 'בית חם' אשר סיפקה פעילות חברתית, עזרה לימודית וארוחה חמה לתלמידים ממשפחות מוחלשות.

במקביל לכך, הוא פתח בעיר סניף של פרויקט "צהל"ה", ושם דאג לשילוב אנשים בעלי מוגבלויות שכליות מארגון אקי"ם בקהילה. לקראת גיוסו לפלס"ר גבעתי בנובמבר 2005, הוא פעל לעידוד גיוס לצה"ל אצל בני נוער ישראלים יוצאי אתיופיה. בזכות פעילותו החברתית העשירה זכה שמש באות רמון למצוינות ולמנהיגות.

יום התנדבות עמותת שמש

יום התנדבות עמותת שמש 12

לאחר שחררו משירות סדיר עבר שמש הכשרה כליצן רפואי, וכאשר הכה בהאיטי רעש האדמה שהוביל לאסון הומניטרי, הצטרף שמש למשלחת של ארגון Israeli Flying Aid והגיע לאזור האסון שם הקים בית יתומות ודאג לצרכיהן וביטחונן של הילדות מוכות הגורל.

כבר בתחילת לימודיו באוניברסיטת בן גוריון התגייס לשירות הביטחון הכללי שם הצטיין ואף אמור היה לזכות באות הצטיינות על עבודתו הבלתי נלאית ימים ספורים לאחר מותו.

בהלווייתו ספד לו ראש השב"כ, יורם כהן, ושיתף בנימוקים למתן אות מצטיין ראש השב"כ לאוהד: "אוהד שמש ז"ל מקבל את אות מצוינות ראש השב"כ על עבודתו הבלתי נלאית, אישיותו וערכיו שהקפיד להנחיל בקרב כל מי שעבד עמו. אוהד שמש מהווה דוגמא ומופת לעובדים ולמנהלים בהזדהותו עם הארגון ובהתנהלותו ברוח ערכי השרות. הוא המנוע המרכזי בהצלחת יחידתו בתחום שעליו הופקד."

אוהד סיים תואר שני בביטחון ודיפלומטיה באוניברסיטת תל אביב לאחר 5 שנות חברות עם הדר נישאו הדר ואוהד 5 חודשים לפני שנהרג. לאחר מותו הותר לפרסום כי תרומתו של שמש, שפעל בשירות המילואים כחוקר שבויים ביחידה 504, לאיסוף המודיעין במהלך מבצע "צוק איתן" הייתה בולטת וניכרת, תרמה להצלת חייהם של חיילים ואזרחים רבים ושאפילו במותו נמצא בידיו פרט מודיעיני חשוב שהוכתם בדמו.

בכל שנה עמותת "שמש" שהוקמה לזכרו מקיימת יום מעשים טובים לזכרו "יום בעקבות השמש" באשדוד עם אלפי מתנדבים למען הקהילה.

דילוג לתוכן