100 מיליון דולר לסטארט אפ: אשדודי ברשימת המבטיחים של "פורבס"

דור כנפו, בן 29 מאשדוד, בנו של ממ"ק ראש העיר גבי כנפו, הוא אחד מ-30 הצעירים המבטיחים של ישראל, לאחר שחברת הסטארטאפ שהקים עם שותפו גיל עזריאלנט הצליחה לפרוץ דרך בתחום ההתקשרות מרחוק וכבר גייסה לא פחות מ-100 מיליון דולר להמשך הדרך. השניים הכירו ביחידת העילית 8200 והפכו לשם דבר בתחום הסייבר. כנפו הצעיר מספר שאת ההשראה לניהול החברה שאב מאביו (אך לא את המשיכה לפוליטיקה), ממליץ לצעירים לכוון גבוה, אם מתחברים לתחום בהחלט לשרת ב-8200, ולהיות ממוקדים במטרה!

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

היה זה מפיק סרטי האנימציה וולט דיסני האגדי שאמר: "אם אתה יכול לחלום את זה- אתה יכול לעשות את זה". אך לא מספיק כמובן לחלום, צריך גם לעשות ולצעוד בדרך הנכונה.

מי שוודאי מסכים לכך הוא הצעיר האשדודי דור כנפו (29), בנו של ממ"ק ראש העיר, גבי כנפו, אשר הגיע לככב שימו לב, לא פחות ולא יותר, במגזין "פורבס", לאחר פריצת דרך משמעותית שלו ושל שותפו בתחום הסטארטאפ..

פוסט קצר ומתומצת של הבעת נחת מבנו, שפירסם השבוע ממ"ק ראש העיר גבי כנפו, הצליח להצית גאווה עירונית ממש. דור כנפו נכנס למקום של כבוד במגזין "פורבס" ברשימת שלושים הצעירים שגילם פחות משלושים (שניהם בני 29, ליתר דיוק) והמדינה רואה בהם הבטחה עתידית.

זאת לאחר שגייס יחד עם השותף גיל עזריאלנט לא פחות ממאה מיליון דולר לטובת חברת הסטארטאפ המשותפת שלהם: אקסיס סקיוריטי.

השניים מסתבר הכירו בשירות הצבאי ביחידת העילית 8200 והתחברו בפן האישי אך מאוחר יותר נפגשו שוב והתחברו בפן העסקי, מימשו בהצלחה את כוונותיהם בתחום הסייבר.

עזריאלנט סיפר לפורבס: "היינו באותו צוות ועבדנו במשך תקופה ארוכה על המון 'ממצאים מורכבים' בעיקר מהצד ההתקפי. היום באקסיס אנחנו בצד של ההגנה".

לאחר השירות הצבאי כנפו פנה לתחום הסייבר בחברת "פיירגלאס" שנמכרה לחברה אמריקאית בלא פחות מ-250 מיליון דולר, עזריאלנט פיתח סטארטאפ בתחום התיירותי. הניסיון המשמעותי והחיבור המוצלח הובילו לסיעור מוחות מועיל ושניהם חזו את המעבר להתקשרות מרחוק כמו בזום ולעבודה מרחוק. מה שזירז את הפרויקט שלהם היתה כמובן הקורונה, שגרמה לכך שיאיצו מהלכים ויסיימו תוך כחודש תכנון של מספר שנים.

בפיתוח של השניים ב"אקסיס סקיוריטי", מתחברים משתמשים ועובדים לארגוניהם בצורה גלובלית ובתהליך קצר מכל מכשיר שברשותם. כל אפליקציה בה משתמשים בארגון ניתנת לשימוש באופן בטוח ומבלי ליטול סיכונים ברשת הארגונית. הדבר כמובן מקל על ניהול ואבטחה בחברות השונות.

מאחר שכך, לא פלא שהפלטפורמה פרצה דרך וכבר בשנת 2020 הצליחו בחברה לגייס 46 מיליון דולר בשני סבבי גיוס. לאחרונה גוייסו עוד 50 מיליון דולר בסבב נוסף, כך שהצטברו כבר 100 מיליון דולר שגוייסו.

המטרה הינה כמובן לבנות את חברת הענק באופן מיטבי ולסייע לצמיחתה הקבועה. כנפו ציין שהחיבור היישומי נותן מענה לאתגר ביטחוני מורכב ביותר ולהעלאה של עובדים מרוחקים וצד שלישי בצורה פשוטה ומאובטחת יחסית לפתרונות בנושא שהיו עד כה ולא סיפקו את הצרכים בשטח.

"שאבתי הרבה השראה מאבא כמנהל"

כנפו הצעיר והצנוע, בוגר המגמה האקדמאית במקיף ח', ממלא את שגרת יומו בהתמכרות חיובית לעבודה בתחום הסייבר והמחשבים, מעט ספורט וכמובן בילוי זוגי עם ארוסתו, העובדת גם היא במייקרוסופט בסקיוריטי.

כאמור הוא בנם של גבי ממ"ק ראש העיר ולאה העובדת בחפ"א, יש לו אחות גדולה עורכת דין ואח קטן הלומד מדעי המחשב.

תאר את הרגע שבו הבנתם את הכיוון של הסטארטאפ שלכם..

"עבדתי אז בחברת פיירגלאס, שנתנה פיתרון מאובטח לגלישה באינטרנט, ושם כבר ראיתי את הצורך. כל הזמן לקוחות דיברו איתנו על זה שהם רוצים לתקשר ישירות מאצלם וזה היה הפוך מהשיטה בה עבדנו.  ולכן כשעזבתי החלטתי להתמקד דווקא בזה".

אז הגיעה הקורונה שהוכיחה שאנו לא יכולים ללא התקשרות מרחוק.. יותר מזל משכל או יותר שכל ממזל?

"לא יודע אם הקורונה עזרה או פגעה, הקורונה עזרה דווקא לחדד את הבעיה, לראות אותה ממש בעיניים.

היה ברור שהמוצר קריטי לכל ארגון והבעיה כל כך כואבת לארגונים, הפתרונות שהיו לא נמצאו רלוונטיים, ממש היו שייכים לניינטיז לכן בארגונים היו מוכנים להמר וללכת על זה, לכן זה תופס תאוצה".

אתה ממליץ לשאוף להגיע ל-8200?

"אני ממליץ לעשות משהו שהם אוהבים ורוצים. 8200 זה מקום נהדר לא רק בגלל הטכנולוגיה, כל אחד יכול לפתח ולהיות חכם ולהתקדם, אבל ההבדל הוא ש8200להיות חלק מ- נותן לך נטוורק מיוחד, אתה מקושר לאנשים הנכונים, האנשים שאתה מכיר שיכולים להתאים לחברה שלך. בספר הטלפונים שלי יש מאות אנשים מוכשרים בתחום, שאני יכול לפנות אליהם וזה בהחלט יוצא דופן כשרוצים להקים חברה.  לכן, אין ספק שמי שיכול לכוון לשרת ב- 8200 זה כדאי ונותן יתרון עצום. שווה  לכוון לשם".

מאין ההשראה שלך כמנהל חברה?

"ראיתי את זה כמובן בבית, אצל אבא. הוא מנהל הרבה אנשים, ולמדתי ממנו המון. בסוף לנהל זה לנהל, בין אם חברת סטארטאפ או חברה אחרת, יש הרבה מאוד קווי דמיון, בעיות דומות, החוויה דומה. אז כן, ראיתי את זה בבית ותמיד היתי סקרן איך זה לנהל עסק, ראיתי את האינטנסיביות שלו, את הסגנון ,למדתי מאבא המון ושאבתי את ההשראה הפרטית".

ומה עם המשיכה לפוליטיקה?

"פוליטיקה? אין סיכוי, פוליטיקה זה לא בשבילי ,לא מגיע לזה בכלל".

איזה טלפון ברכה הכי שימח אותך אחרי הבחירה ל"פורבס"?

"דווקא מהלקוחות שהם אמריקאים, הם רואים את זה בארצות הברית, מאוד מרוצים מזה ומעריכים את זה, נותן לנו דרייב אמיתי להמשיך".

אז כמי שהתברג בין הצעירים הכי משפיעים, איך תמליץ לצעירים להתנהל בחייהם?

"אני לא רוצה להישמע כקלישאה, אך אני חושב שצריך להיות מפוקס וללכת עד הסוף במה שאתה עושה. לא להתפזר לכיוונים שונים לכו ישר למטרה, למה שאתם אוהבים ורוצים לעשות, לכו על זה עד הסוף. פשוט להתמקד ולהיות הכי טוב בתחום שלך".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן