תערוכה: הפלגה ים תיכונית

תערוכה קבוצתית לאמני אשדוד הנותנים ביטוי אישי ופרשנות למרחב הים התיכון

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

"תחת שמי ים תיכון" היא תערוכה קבוצתית של אמני העיר המציגים ציורים בסגנונות מגוונים ובחיבורים שונים לנושא. שם התערוכה מעורר קונוטציות נרחבות הנוגעות לייצוג, זהות ותרבות ומטבע הדברים נושא התערוכה מזמין להתבוננות חיצונית וכללית יותר, לכל מה שמתחולל ומאפיין את מרחב שמי הים התיכון:  יש אמנים המתחברים לנופי הים התיכון, ומתארים בציוריהם את חופי הארץ ויוון, נופי הגליל, העיר אשדוד ותל אביב. ציורי הנוף ברובם נטורליסטים, חלקם בביטוי נאמן למציאות וחלק מהאמנים שואבים מהנוף השראה ומפתחים את הציור בסגנון אישי וייחודי כגון הוספת פרטים מהדמיון, תוספת של גוונים עזים, ביטוי אקספרסיבי או סוריאליסטי ואף התבוננות על הנוף בעין מופשטת יותר וכחלל המקיים מפגש בין צורות וצבעים.

לדברי אוצרת התערוכה, סיגל מאור, "ש אמנים שעבורם מעורר אזור הים התיכון קונוטציות למקום של שפע המתבטא בציורי פירות, אוכל, ותיאור מציאות של חופש ובילוי, ומנגד,  אמנים אחדים המביעים בציורם התייחסות למציאות הפוליטית המורכבת, וזאת בסגנון אקספרסיבי או קונספטואלי. בין הציורים בתערוכה נפגוש גם בכמה ציורי דמויות המאפיינות את ארצות הים התיכון, כגון דמויות נשים אוריינטליסטיות או נגנים המנגנים בכלי נגינה מזרחיים. באופן סמלי מדובר גם תערוכה ראשונה המתקיימת בבית 'יד לבנים' שהיה סגור למעלה משנה בשל הקורונה, אשר גרמה להסתגרות פנימה והימנעות מיציאה למרחב הציבורי.

התערוכה מוצגת במקביל לאירועי פסטיבל ה"מדיטרנה" הנערכים בבית 'יד לבנים' ובמקומות נוספים ברחבי העיר.

רשימת האמנים המשתתפים: קורין אביטן, דבורה אורטס, סער בוכבינדר, אלנה בונק, מדי בנזכרי, יהודה גולדין, מלכה גולדמן, מירי גרינבאום, תמר גרינפלד, שוש הלוי, בתיה הנקין, שארה יובל, צבי כהן, ראובן כהן, לינדה כספית, רות פרג'ון,  רפאל ציון, דינה צפון, יהודית רביד,  אנה רדיס וניקול תורג'מן.

התערוכה מוצגת בבית יד לבנים", אשדוד.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן