תנועת תושבים מאשדוד החוצה רק עולה בגלל חוסר היצע בדירות במחיר סביר וזול לזוגות צעירים

אל"מ במיל, אפריים מיכאלי בטור מיוחד על הסיבות, לדבריו, לנטישת תושבי אשדוד: "אני לא צופה שמחירי הדירות באשדוד ירדו, ולא יעזור לזה הצגה של ״דיור לזוגות צעירים״, ״מחיר למשתכן״, ועוד. השליטה לא נמצאת בידי העיריה או ההנהגה. השליטה מוכתבת על ידי התנהגות הציבור. מעבר האוכלוסיה מאשדוד החוצה תימשך, וזה תהליך טבעי בחיים"

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

תופעה נילוות: ההורים עוזבים יחד עם הילדים והנכדים. אלפי אשדודים עברו לדוגמה לאשקלון עם הילדים והנכדים והקרובים שלהם. המספרים תמיד מדברים על התמונה הנכונה , המספרים הם הצגת התמונה הכי מדוייקת בחיים. המעבר של אנשים מאשדוד, או ״הנטישה״ הינה תנועה של נדידת אוכלוסיה למקום טוב יותר, נעים יותר, נוח יותר, איכותי יותר, וכמובן זול יותר.

עובדה: למרות הסכנה הבטחונית, והיא קיימת, הציבור נודד בהמוניו לעוטף עזה: שדרות,קיבוצים בעוטף, מושבים בעוטף, וגורמים לתנופת בניה אדירה.

עוד מספרים:

משפחה שגרה באשדוד ויש לה 3 ילדים בוגרים , אין ביכולתה לעזור לילדיה להשאר בעיר ולהתחתן ולקנות דירה נורמלית,
איך?!
כל דירה עולה מינימום 2 מיליון שח באשדוד. אם הורים עוזרים לילדים, ורוצים מאוד לעזור, מאין הם יביאו מיליון שקל עבור כל דירה?! ( זאת אחרי שנניח יקחו כל זוג צעיר משכנתא בגודל 1 מיליון שקל, מאיכן ישלמו אותה). זאת אומרת ההורים ידרשו לגייס 3 מיליון שקל מזומן , בכדי להשאיר את הילדים לידם, כאן באשדוד.

מאיין הם יגייסו 6 מיליון שקל לקניית 3 דירות?!? לציבור העובדים במשכורת, והחוסכים אין פתרון כזה.
לכן הרוב נוהגים בצורה הגיונית ויצירתית: קונים לילדים דירה באשקלון,קריית גת, שדרות, הסביבה של אזור לכיש, וההורים בעצמם מוכרים את הדירה שלהם, והולכים -בעקבות הילדים והנכדים שלהם.

זאת תמונת מצב נכונה ומסבירה את תנועת התושבים, כמו שצחי אבו מתאר.

התופעה תלך ותחמיר, אשדוד מתחילה להיות חנוקה, ובונה מגדלים מבטון, כמו ערי מרכז בישראל.
לבניית גושי בטון בניינים נילווים:
פקקי תנועה בכניסה וביציאה מהעיר,
צירי תנועה לא מתוכננים כנידרש ,
חוסר חניות משווע( כבר בשכונות החדשות).
המצב רק ילך ויחמיר.

אני לא צופה שמחירי הדירות באשדוד ירדו, ולא יעזור לזה הצגה של ״דיור לזוגות צעירים״, ״מחיר למשתכן״, ועוד. השליטה לא נמצאת בידי העיריה או ההנהגה. השליטה מוכתבת על ידי התנהגות הציבור. מעבר האוכלוסיה מאשדוד החוצה תימשך, וזה תהליך טבעי בחיים.

שבת שלום לכל החברים,
ולכל תושבי אשדוד.

הכותב היא אל״מ( מיל) אפרים מיכאלי
פרשן פוליטי וצבאי ותושב אשדוד

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן