תדהמה בסניף ויצ״ו אשדוד: הנהלת הסניף נשלחה הביתה

השבוע הודיעה הנהלת ויצ״ו הארצית ליו״ר הסניף באשדוד, גילה קליין, שעבודת הסניף תופסק לאלתר. לטענת הנהלת ויצ״ו הארצית ״בדו״ח יש ממצאים וליקויים שהנהלת ויצ״ו לא יכלה לעבור עליהם לסדר היום״. לטענת גילה קליין, יו״ר הסניף באשדוד: ״דו״ח הבדיקה חד צדדי״

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

סערה בסניף ויצ״ו באשדוד. הנהלת ויצ״ו הארצית הודיעה ליו״ר הסניף גילה קליין ולחברות הנהלת הסניף על הפסקת עבודתן בסניף לאלתר. זאת בשל ממצאי דו״ח ביקורת בסניף האשדודי בעקבות ההודעה הטלפונית של הנהלת ויצ״ו הארצית וההודעה של קליין החל מחול שדים וההודעה התקבלה בהלם.

ביום 12‪.9‪.21 הגיעו מבקרים חיצוניים לסניף ויצו לשם עריכת ביקורת ,טיוטת הדו״ח הועברה לקליין והנהלת הסניף התבקשה להגיב עליו. קליין וחברות ההנהלה אכן הגיבו על הדו״ח וצירפו גם ניספחים . קליין אף ביקשה לקיים פגישה בתל אביב עם הנהלת ויצ״ו אך במקום זאת קליין, אישה מלאת עשייה פוטרה בבושת פנים. כאשר הכוונה שהסניף עצמו ימשיך לפעול תחת הנהלה אחרת.

 בתגובתה של קליין לדו״ח שנשלחה להנהלה הארצית היא כותבת בין היתר: ״ למרבה הצער דו״ח המבקר במובן זה הוא ׳יבש׳ מאחר שהתמונה שהוא מציג היא לא נכונה ומעוותת את המציאות. בדיקה נכונה וראויה לא יכולה להתיחס לטפסים בלבד ואז לייצר דרמה וביקורת שגויה, כאילו דברים נעשו ׳מתחת לשולחן׳ חס וחלילה. … יש להבחין בין חוסר שקיפות ואי סדרים מהותיים שבוודאי שלא קיימים ולבין אי ביצוע פרוצדורה או אי מילוי טופסיאדה ושגיאות בתום לב״.

גילה קליין: ״נמשיך לפעול למענכם בערוצים חדשים"

לאחר ההודעה הטלפונית על הפסקת עבודתן שיתפה קליין את הציבור בדף הפייסבוק: "כולנו נדהמנו לקבל הודעה זו. אנו נאלצות להודיע על הפסקת עשייתנו הברוכה בויצו אשדוד. במהלך השנתיים הפכנו את בית ויצו לבית שאליו מגיעים רבים וטובים. ייעלנו את שירותי המשרד לתושבים ,הקמנו מערך שת"פ עם גורמים עירוניים לפעילות לחברות מועדוני ויצו. חיזקנו הקשר של עובדי מפעלים ותרומתם לויצו", כתבה קליין ומנתה שורה ארוכה של פעילויות נוספות שנעשו בסניף". עוד הוסיפה קליין: "פעלנו באהבה רבה למענכם. יחד איתכם הפכנו את סניף אשדוד בלי שום בושה לאחד הסניפים הפעילים והדינמיים בארץ. אוהבות אתכן חברות הנהלה ויצו אשדוד. נמשיך לפעול למענכם בערוצים חדשים".

 קליין קיבלה הרבה תגובות תומכות לפוסט שכתבה, בין היתר ממנהלות ויצו לדורותיהם. לילי כנפי, שניהלה בהתנדבות במשך 29 שנה את הלשכה המשפטית בויצ״ו אשדוד. ״אני יודעת דבר ברור מרגע שהגב" גילה קליין ניכנסה לויצ"ו היא מינפה את הסניף לגבהים, עם פעילות מגוונת המתאימה לכל גיל. הסניף שקק חיים…!!!!״ ורבקה שמיאן שכיהנה כיו״ר הסניף בעבר:״אין מילים בפי להביע מחד את הוקרתי לפועלה של גילה קליין היקרה, בתפקידה כיו"ר סניף אשדוד ומאידך את תדהמתי והתקוממותי על שארע לאחרונה. כיו"ר הסניף לשעבר, יודעת אני עד כמה עבודת היו"ר (שכולה נעשית בהתנדבות כמובן) היא מורכבת, תובענית, מאתגרת ולא קלה. גילה היקרה, שלה יכולות ואיכויות שבאו לידי ביטוי בתפקידים אחראיים רבים בהם שימשה במשך שנים, הצליחה גם בתפקידה כיו"ר סניף ויצו אשדוד למנף את פעילות ויצו אשדוד לגבהים שלא נודעו עד כה, הן בהיקף והן במיגוון הפעילויות לטובת מיגוון התושבים בעיר. כל  המכיר את גילה ואת פועלה הטוב עומד ויעמוד לצידה. יש לזכור כי גילה זכתה באות אבירת התנועה לאיכות השלטון בשנת 2017 בהמלצת השופטת בדימוס, דליה דורנר״.

גילה קליין הגיבה לאתר אשדוד10 ואמרה: ״אני לא יודעת לעשות ׳מעט׳  זו דרכי ואלה ערכיי, ואין לי שום כוונה להשתנות בגלל דו״ח של שני רואי חשבון  חיצוניים שאינם מכירים את התנהלות סניפי ויצו בשוטף. לא ביקשתי להתנדב כדי לנהל את הסניף האשדודי , בוודאי לא קפצתי על המציאה. חשבתי שאני יכולה לתרום לתושבי העיר ובעיקר לתושבות אשדוד כפי שעשיתי בכל תפקידיי הציבורים בעבר ובהווה .הכנסתי תפיסה חדשה ואקטיבית והסניף התעורר לחיים הן  בסך הפעילויות  והן במראהו החיצוני.  לצערי, כאשר אתה מעמיד רף גבוה מאוד וגם עומד בו ׳לא כולם מרוצים׳. מבחינתי די לי שאלפי תושבות אשדוד בגילאים שונים מרוצות ומרוצות מאד. תעיד על כך הצטרפותן למועדוני הגיל והנושאים . לצידי עמדו נשים נפלאות שותפות לדרך ומתנדבות מבוקר עד ליל.  מתנדבות חדשות וותיקות שגוייסו למשימה. אני מבקשת להודות להן לכל אחת ששמה כתף בלי לקבל תמורה. במקום זה קיבלנו ביום ב׳ האחרון הודעה טלפונית על הפסקת פעילותנו בסניף. בכל זאת ידעו תושבי העיר כי הסניף שלהם היה הומה בפעילות ומהפך בכל תחום ותחום שנגענו בו.

ייעלנו את שירותי המשרד לתושבים, שת״פ עם גורמים עירוניים, חיזקנו הקשר של עובדי מפעלים ותרומתם, תרומות הופנו לבתי ספר, לפנימיות ולמקלט לנשים מוכות .קיימנו פעילות עניפה של תרבות, קונצרטים , טיולים, חברה , סרטים,  מיזמי חינוך  בבתי הספר. .דאגנו לשיפוץ חזות הבית הכל מתורמים שגייסנו ללא השתתפות ויצו ארצי. פעלנו באהבה רבה. יחד עם תושבות אשדוד  הפכנו את סניף אשדוד בלי שום בושה לאחד הסניפים הפעילים והדינמיים בארץ״.

״אציין גם את תרומתו של ראש העיר שבפגישה שנערכה בלשכתו לא מזמן דאג לשיפוץ המקום. גם רעייתו עירית נטלה חלק והתגייסה לפעילות הסניף. מחבקת את כל הגופים העירוניים שיד ביד קידמו העשייה עימי למען התושבות. תודה גדולה על התגייסות הרשות העירונית למאבק בסמים , מהות , מונארט , מתנ"ס הדיונה , נציגי מנהלות רובעים , בית אריה קלנג , ועוד רבים וטובים .אני יוצאת בתחושה טובה שכל אשר עשינו בהנהלה היה נטו עבור התושבים .לגבי המהלך של הנהלת ויצו ישראל אני מזמינה את הצבור לשפוט ולהעריך. אני וחבורתי נפנה את המרץ לאפיקים אחרים בשרות הצבור, כמו שאמרתי בתחילה  אני לא למדתי להיות בינונית״.

הנהלת ויצ״ו ארצית: ״התגלו ממצאים וליקויים״

מהנהלת ויצ״ו הארצית נמסר בתגובה בתקשורת: "בבדיקה חיצונית שנערכה לבקשת הנהלת ויצו לגבי התנהלות סניף ויצו אשדוד, התגלו ממצאים וליקויים שהנהלת ויצו לא יכלה לעבור עליהם לסדר היום. בעקבות ממצאי הבדיקה החיצונית נערכו, בין היתר, שינויים בהנהלת ויצו אשדוד". כן הם הדגישו כי הסניף באשדוד ימשיך לפעול.  

הסניף באשדוד פועל משנת 1957

סניף ויצ״ו באשדוד הוקם בימיה הראשונים של אשדוד בשנת 1957. הסניף הוקם מתרומות ויצו אנגליה- בצריף קטן שנוהל בידי אודט בהר, בעזרת גב' נינה כהנקה. בשנת 1958 נבנה מרכז חדש שפעל באינטנסיביות בכל הקשור לקליטת עליה, ביקורים בבתי העולים, חונכות למשפחות, הכוונת נשים והדרכתן בכל שלבי העשייה והקליטה. הדאגה לעולים כללה ארוחות חמות, ביגוד, ריהוט וליווי בכל שלבי התאקלמותם בארץ. בסניף התקיימו קייטנות לאמהות ברוכות ילדים, מפגשים ומסיבות של משמר הגבול וחיל הים, מגוון רחב של פעילות תרבות כמו קונצרטים, שירה בציבור ועוד. מרכז ויצו היה מוסד חברתי בחיי העיר ושימש את התושבים לבריתות, חגיגות בר מצווה ועריכת נישואין. כיתת תהילה ראשונה באשדוד נפתחה בויצו. בשנות השישים והשבעים היה סניף ויצו לאחד ממועדוני הנוער הפעילים ביותר בעיר, ממנו צמחו מרבית המדריכים.לאחר כארבעים שנה התיישן הבניין והחל להתפורר, ובשנת 2002 נבנה מועדון חדש באותו מקום כחלק מבניין מגורים גדול. בחודש נובמבר 2004 נחנך הסניף החדש והוא אובזר מתרומות ויצו אנגליה. ביוני 2019 מונתה גילה קליין לתפקיד יו״ר ויצ״ו אשדוד והחליפה את אתי אטיאס. לאחר מינויה אמרה קליין: “אני מאמינה בכוח הנשי ולכן נענתי בחיוב לתרום מזמני ולפעול באהבה להכנת תכנית עבודה שנתית לויצו אשדוד. אגייס בימים האלה צוותים ותיקים וחדשים שיצטרפו למערך הפעילות, תוך שימור העבר ופיתוח וקידום העתיד. אתם לגיוס תרומות למען הקהילה האהובה עלי באשדוד. אני מאחלת לחברתי היקרה, אטי אטיאס המשך שליחות מרתקת ומאתגרת לקידום מעמד באישה בויצו ארצי”.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן