תגלית העונה בכדורגל האשדודי

קבוצת בית"ר אשדוד הוכתרה כאלופת ליגה ג' מרכז. המשמעות: הקבוצה של יוסי קנפו תשחק בעונה הבאה בליגה ב' ותנסה להפתיע. ראיון עם השחקן המשתפר של העונה, הקשר שגיא יעיש ("בית"ר אשדוד זה משפחה")

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

ליגה ג' מרכז נעצרה לאחר 25 מחזורים, כאשר מובילת הטבלה, בית"ר אשדוד, הוכרזה כאלופה וכזו שהעפילה לליגה ב', בעקבות הפסקת משחקי הליגות הנמוכות. בבית"ר אשדוד שמחו לשמוע על כך שהקבוצה תשחק בעונה הבאה בליגה גבוהה יותר, כאשר הכוונה היא להתברג בחלק העליון של הטבלה. לשם כך, תצטרך הקבוצה לשמור על הכוכבים אריאל טרבלסי (12 שערים ב-11 הופעות) ומלך שערי הקבוצה אלנור אלייב (21 שערים ב-24 הופעות). הקבוצה כידוע מנוהלת על ידי יוסי קנפו אשר ידו בכל ויד כל בו, ואפשר לסמוך עליו שיצליח להעמיד סגל ראוי, שכן, מרבית שחקני הקבוצה, משחקים בשבילו ונותנים את הלב עבורו.
אתר 'אשדוד 10' החליט להפנות את אור הזרקורים לשחקן צנוע, שקט, אך יחד עם זאת, חד וקשוח על כר הדשא, אחד כזה שלא מוותר על אף כדור. מדובר בכישרון המבטיח שגיא יעיש שנבחר על ידי 'אשדוד 10' לתגלית העונה של הליגות הנמוכות. יעיש בן ה-21, תושב אשדוד מלידה, מסיים את שירותו הצבאי בעוד כשבועיים וחבריו מתארים בחור העונה להגדרות עלם חמודות ונעים הליכות.
העונה שותף שגיא יעיש ב-23 משחקים, מתוכם פתח ב-18 וכבש שני שערים במדי בית"ר אשדוד והיה אחד מהאחראיים לעובדה שהקבוצה צעדה בראש הטבלה במרבית שלבי העונה. אי לכך, זכתה כאמור בכרטיס הנכסף לליגה ב'. יעיש גדל במ.ס אשדוד ולאחר שלא קיבל הזדמנות בקבוצת הנוער, בחר לעבור לקבוצת הנוער של מכבי עירוני אשדוד. לפני שנתיים חתם בבית"ר אשדוד, ששיחקה אז בליגה ג' והתאהב בקבוצה ובגישה של יוסי קנפו. בראיון לאשדוד 10 מפרגן יעיש לקנפו, מסכם את העונה, מספר מה מניע אותו, נזכר ברגע השיא שלו במשחק העונה נגד בני יצ'לצאל ומתאר את תחושותיו בעקבות העלייה לליגה ב'.
איך אתה מסכם את העונה שלכם?
"עונה שהתחילה מהמחזור הראשון קצת צולע, אבל מאז הקבוצה התרוממה ולא הפסדנו משחק אחד. מאז, רק עלינו. האמנו שאנחנו יכולים לעלות. בשביל זה הוקמה הקבוצה הזאת."
איך זה לשחק בליגה ג', רחוק מאור הזרקורים? יש חלומות?
"בטח. לכולם יש חלומות. גדלתי במ.ס ולא הלך לי שם. בנוער של עירוני הייתי שנתיים, העלו אותי לבוגרים. היו חילוקי דעות ולא באמת נתנו לי הזדמנות. אני לא משחק בשביל כסף, אלא משחק בשביל עצמי. מאהבה."
מי זה עבורך יוסי קנפו?
"קנפו זה מספר אחת. אין איש כזה. כולם משחקים בשבילו. הוא בן האדם שהוא הלב של הקבוצה."
יש לכם סיכוי להיות בצמרת של ליגה ב' בעונה הבאה?
"תמיד יש סיכוי. אני מאמין שאנחנו נלך חזק בעונה הבאה. אם רוב הסגל ישאר, אני מאמין שנעלה חזק. תראה בין ליגה ג' ובין ליגה ב' אין כל כך פערי רמות."
מה הרגשת כששמעת כשעליתם?
"שימחה גדולה. למרות שגם אם הליגה הייתה ממשיכה היינו עולים. זאת הדעה של כולם."
איך אתה מתמודד עם משבר הקורונה?
"קצת קשה בשבילי לא להתאמן אימונים סדירים, אבל עושים מדי פעם ריצות. משחקים קט רגל. ועושים הכל בשביל להזיז את הגוף. אבל עדיין, אין כמו אימונים אמיתיים."
מי השחקן שהוא מודל עבורך בעולם?
"התקלת אותי.. אלך על קאסימרו מריאל מדריד. אין על השחקן הזה."
כבשת שני שערים העונה. מה רגע השיא שלך העונה?
"כבשתי אחד נגד קרית עקרון. נגד בני יצ'לאל גם כבשתי. נגדם היה משחק עונה ולא פתחתי במשחק. הכניסו אותי בפיגור 0-2 והיינו באדום. זה משחק שאני לא אשכח כל החיים שלי. נכנסנו אני ומושיקו שעשוע בדקה ה-60., שנינו לא פתחנו. דפקתי גול אחרי 5 דקות והצלחנו להשוות בעשרה שחקנים. במשחק הזה הנקודות היו מאוד משמעותיות. נגמר תיקו 2-2."
כמה תנופה נתנה לכם ההחתמה של אריאל טרבלסי באמצע העונה?
"טרבלסי הגיע באמצע העונה והוא בטח נתן לנו 'פוש'. זה נתן פוש אדיר. לא רק הוא. גם דניאל סגה, מושיקו שעשוע. התחלנו טוב וזה נתן לנו את החותמת."
רוב הסגל ימשיך בעונה הבאה?
"מאמין שכן. בית"ר אשדוד זה כמו משפחה. יוסי חושב רחוק. הוא פתח מחלקת נוער. הוא רוצה שיהיה לזה המשכיות. אני מאמין שהמועדון הזה לאט לאט יצמח."

דילוג לתוכן