תביעת תאונות עבודה: מה חשוב לדעת?

צילום: FREEPIK
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

תאונות עבודה יכולות להתרחש בלא מעט תרחישים החל מתאונה זמן נסיעה למקום העבודה עד למקרים של התחשמלות, נפילה מגובה, מכה שאפשר לקבל מציוד כזה או אחר, כמו גם שיש מחלות עבודה שעלולות להיגרם במתן חוסר זהירות בסביבת העבודה.
כן, לצעירנו כיום יש לא מעט סיבות בגינן אפשר להיפגע וחשוב שאתם תדעו במידה ונפגעתם, מה מגיע לכם כדי שתוכלו לחזור לשגרה.
אז מה צריך לדעת הנוגע לתאונות עבודה?
בתחילה חשוב להבין שתאונה כזאת אומנם יכולה להתרחש במקום העבודה, אך לא מעט תאונות קורות דווקא מחוץ למקום העבודה כמו בזמן נסיעה ממקום העבודה הביתה או בנסיעה לבית של לקוח. זה יכול לקרות באתר בנייה או בכל מקום אחר. לכן חשוב לקחת בחשבון שגם אם נפגעתם בדרך לעבודה או נפלתם מהמדרגות של בניין שהייתם אמורים לבצע בו תיקון כלשהו – הרי שמדובר בתאונת עבודה. לדוגמא: אם הלכתם לעבודה ונפלתם לבור במדרכה גם כן מדובר על תאונת עבודה שדורשת פיצויים.
כיצד מקבלים פיצויים על תאונת עבודה?
שאלה זאת חשובה מאוד ומתחילה בצורך באיסוף מסמכים ממקום העבודה ומבית החולים, איסוף מסמכים רפואיים שקיבלתם לאחר פינוי לבית החולים או לחדר מיון כמו גם איסוף חוות דעת של מומחים שיוכלו לפרט אודות המצב הפיזי שלכם לאחר התאונה.
בין היתר חשוב להוריד את כל המסמכים של המוסד לביטוח לאומי הנמצאים באתר של המוסד לביטוח לאומי, יש לחתום עליהם ולמלא אותם ואף להחתים את המעסיק על המקרה שקרה והיותו מודע לכך.
לעיתים ידרשו גם עדויות של עובדים שהיו במקום שיוכלו לעזור לכם להגדיל את הפיצויים ולזרז את קבלת הפיצויים המגיעים לכם עקב תאונת עבודה. את המסמכים בליווי הטפסים יש להגיש למוסד לביטוח לאומי בסניף הקרוב לביתכם, ולוודא לאחר תקופה של שבועיים עד חודש המסמכים הגיעו ליעדם. את כל המסמכים והטפסים אפשר לשלוח את הטפסים והמסמכים אונליין דרך האתר של המוסד לביטוח לאומי.
מה עושים במידה ולא מצליחים לקבל פיצויים?
לצערנו יש כיום לא מעט תלונות של עובדים על כך שהם נפגעו במהלך עבודתם אך לא קיבלו את הפיצויים המתאימים ואת הזכויות שלהם מהמוסד לביטוח לאומי ומחברות הביטוח הפרטי, או מ ביטוח של מקום העבודה. במקרים כאלה חשוב להגיש תביעת תאונות עבודה באמצעות עורך דין תאונות עבודה מומחה ומקצועי שיוכל לעזור לכם לקבל את מה שמגיע לכם ולהכיר את כל מה שקשור לחוק דיני הביטוח והעבודה.
עו"ד כזה יוכל לעזור לכם לזרז את התהליך מול המוסד לביטוח לאומי. בחרו עורך דין מקצועי שיש לו הצלחות בהגשת תביעות תאונת עבודה וכזה שיכול לאפשר לכם את השירות בתשלום שכר טרחה שהופרש באחוזים שתקבלו בכספים שיפסוק לכם בית המשפט.
חברת זכות ויוזמה תעזור לכם להגיש את התביעה ולמצות את הזכויות שלכם כמה שיותר מהר ועל הצד הטוב ביותר – תוכלו להמשיך להתפרנס בכבוד ולקבל את כל מה שמגיע לכם כנפגעים של תאונת עבודה. הפיצוי יכול להיות פיצוי חד פעמי או יכול להימשך על כל התקופה בה אינכם יכולים להשתכר, כמו למשל קבלת דמי נכות, קבלת קידמה קצבה או כל סכום אחר שיוכל לעזור לכם להמשיך להתקיים בכבוד, גם אם אינכם יכולים לחזור אל מקום העבודה.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן