שרשרת מגנטים הוצאה ממעי של ילדה בת 10

אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, הגיעה השבוע בשעות הערב נוגה סויפר מהעיר אשדוד מלווה בהוריה כאשר היא סובלת מהקאות מרובות וחיוורון. עם קבלתה במיון הילדים, חשדו הרופאים כי הילדה בלעה עצם זר, אך היא הכחישה זאת. אף על פי כן, מיהרו הרופאים לבצע צילום בטן. בצילום נמצאה שרשרת ארוכה ביותר מונחת במוצא הקיבה

נועה והמגנט הארוך שהוצא מהמעי שלה (בתמונה הקטנה).
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

לאור הממצאים הובהלה במהירות נוגה אל חדר הניתוח על מנת לבצע גסטרוסקופיה חירום להוצאת השרשרת בטרם ייווצר נזק בלתי הפיך שייתכן ואף יוביל לסכנת חיים.

ההליך בוצע ע״י גסטרואנטרולוגית ילדים ד״ר טאף ובעזרתם של ד"ר שמאין המרדים והאחות זינה מינוביץ. במהלך הניתוח גילתה להפתעתה ד"ר טאף כי לא מדובר בשרשרת רגילה אלא באסופת מגנטים עגולים שנכרכו סביב מוצא הקיבה והמעי הדק.

ד״ר יעקובי: ״ארוע שיכל להיגמר גרוע הרבה יותר״

ד"ר מיכל יעקובי רופאת ילדים במיון הילדים בביה"ח הציבורי אסותא אשדוד ומי שטיפלה בילדה עם הגעתה:  "קיבלנו למיון ילדה בת 10 עם הקאות ומראה חיוור, לאחר בירור התגלה גוף זר שנראה כשרשרת חוסם את מוצא הקיבה, הוקפצה גסטרואנטרולוגית והגוף הזר הוצא בשלמותו בחדר ניתוח. לאור הזיהוי המהיר לא נגרם נזק למעי, אך הארוע יכל להיגמר גרוע הרבה יותר. חשוב לציין כי בליעת מגנטים עלולה להיות קטלנית ועל כן יש להרחיקם מילדים."

מילה סויפר אמא של נוגה:  "לצערי, הספקתי ללמוד שהמקרה של נוגה נפוץ מאוד בקרב ילדים קטנים אבל לא רק וגם ילדים גדולים עלולים להכניס דברים לפה ובלי כוונה גם לבלוע, כמו שקרה לנוגה. אני רוצה לפנות לכל ההורים: תהיו ערניים וקשובים לילדים שלכם.

המקרה שלנו יכל היה להסתיים אחרת אבל בזכות צוות הרופאים המדהים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד שעבד יחדיו במסירות ומקצועויות רבה נוגה כבר מרגישה הרבה יותר טוב ובימים הקרובים תחזור לחיי שגרה”.

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן