שנת הלימודים תשפ"ב: 57,346 תלמידים ב-622 מוסדות חינוך באשדוד

בראשון לספטמבר, אם לא יהיו שינויים בשל הקורונה, יצעדו 57,346 תלמידי אשדוד בחזרה לבית הספר. למרות שגל התחלואה בעיר זינק והפך את אשדוד לאדומה, מאמין ראש העירי ד״ר יחיאל לסרי כי שנת הלימודים תיפתח במועדה והלימודים ייתקיימו לצד ההגבלות. במסיבת עיתונאים ציין ד״ר לסרי כי שנת הלימודים החדשה תעמוד בסימן עידוד המוטיבציה והיזמות בקרב התלמידים

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

לקראת שנת הלימודים תשפ״ב שבפתח, ולאור מגבלות הקורונה, ראש העירייה  ד"ר יחיאל לסרי קיים את מסיבת העיתונאים המסורתית באמצעות הזום. ד"ר לסרי סיכם את שנת הלימודים האחרונה אשר רשמה הישגים למרות הקורונה, והציג את התכניות לשנה"ל הקרובה בכל תחומי העשייה – מפדגוגיה ותכניות חינוכיות ועד לבינוי, פיתוח וטיפוח האקלים החינוכי.

 ד״ר לסרי פתח את הסקירה ואמר: "גם השנה אנו פותחים את שנה"ל בצל הקורונה ואנו ממשיכים לשים דגש על בריאות התלמידים והצוות החינוכי" והתמקד בנושא הקורונה. לדבריו: נכון לעכשיו, נתוני התחלואה במגמת עליה מה שמעיב על פתיחת שנת הלימודים וטרם נקבע גם באיזו מתכונת זה יקרה. המתווה שנקבע בשלב זה מייחס חשיבות משמעותית לאחוז המחוסנים וכיתה שיהיו בה לפחות 70% מחוסנים או מחלימים יוכלו לקיים לימודים פרונטליים בכיתה. מתחת ל-70% ייאלצו ללמוד מרחוק (למידה מקוונת). לכן, העירייה מאיצה את הצעירים לצאת ולהתחסן וכן לקיים בדיקות סרולוגיות לאיתור מחלימים.בנוגע לסוגיית החיסונים בבתי הספר אמר ד״ר לסרי: "יש להתחסן בתוך בתי הספר ולא בכניסות, בניידות או בכל מיני אלתורים כאלה ואחרים. אני חושב שזה יגביר את המוטיבציה של הילדים ושל ההורים כמובן להתחסן. אפשר לראות שהחיים ממשיכים כרגיל לצד הקורונה ולצד המאמצים שאנחנו עושים למרות היותנו עיר אדומה, לאפשר שגרה עד כמה שאפשר".

עידוד המוטיבציה והיזמות

לדברי ד״ר לסרי, שנת לימודים החדשה תעמוד בסימן עידוד המוטיבציה והיזמות בקרב התלמידים. בתוך כך, ראש מינהל החינוך אריה מימון דיבר על ההשקעות במסגרת התכניות האסטרטגיות של מערכת החינוך שנועדה לעצב תלמיד בוגר עם כלים ומיומנויות שיאפשרו לו להתמודד בסביבה תחרותית ולהתקבל לכל מוסד אקדמי שיחפוץ, וכן להתמודד בעתיד על כל משרה נחשקת בשוק.

מספר התלמידים בעיר 57,346 מתוכם 23,703 בחינוך חרדי

בשנת הלימודים הקרובה ילמדו 57,346 תלמידים ב- 622 מוסדות לימוד. מתוכם בחינוך הממלכתי והממלכתי דתי 33,643 תלמידים. בגנים ילמדו 6,496 ילדים ב- 251 גנים. בבתי הספר היסודיים  13,987 תלמידים ב- 37 בתי ספר . בעל יסודי יהיו 12,635 תלמידים ב- 15 בתי ספר ואילו בחינוך המיוחד ילמדו 525 תלמידים ב- 8 מוסדות חינוך.

 בחינוך מוכש״ר – חינוך מוכר שאינו רשמי. הווה אומר החינוך החרדי ילמדו באשדוד 23,703 תלמידים. בגנים 5,064 תלמידים ב-223 גנים בבתי הספר למן כיתה א׳ עד י״ב ילמדו 17,854 תלמידים ב-81 מוסדות חינוך ואילו במסגרת החינוך המיוחדנ  785 תלמידים ב- נ7 מוסדות.

תקציב החינוך

תקציב החינוך יעמוד על 651 מיליון ותקציב פיתוח בסך 349 מיליון. בענייני הבינוי ושיפוץ פיזי, ציין ראש העיר כי השנה נתחיל בבנייה של מרכז טכנולוגי על אזורי, בניית בית ספר לחינוך מיוחד ובניית המרכז לתלמידים מחוננים ומצטיינים. כמו כן תושלם בנייתו של מקיף י"א ושל אשכול גנים חדש במע"ר. זאת בצד פעילות אינטנסיבית של שיפוץ ושיפור חזות מוסדות חינוך ועיצוב מחודש של הסביבה החינוכית בתוך כותלי בתי הספר.

שבעה מקיפים ברשימת המצטיינים של משרד החינוך

כבוד. משרד החינוך פרסם את בתי הספר המצטיינים שנבחרו על הישגיהם הערכיים, החברתיים והלימודים *  כל מורי בתי הספר יתוגמלו במענק כספי

לקראת שנת הלימודים שבפתח פרסם משרד החינוך את רשימת מוסדות החינוך של החטיבה העליונה, אשר הצטיינו בתחום הערכי, החברתי והלימודי ברחבי הארץ. בין בתי הספר המצטיינים נמנעים שבעה מקיפים מאשדוד והם:מקיף ד', מקיף ז', מקיף ח', מקיף י', מקיף ט' החדש, מקיף דתי ע"ש רוגוזין ומקיף ה'.

במשרד החינוך מציינים כי בחירתם של בתי הספר הזוכים התקבלה על סמך שקלול של שורת מדדים ובהם בין היתר: מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות ומידת השיפור.לאור הישגיהם, עובדי ההוראה שבבתי הספר הזוכים יתוגמלו בסכום כספי הנע בין 3,166 ש"ח לכ-8,443 ש"ח, זאת בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה". לדברי שרת החינוך ד״ר יפעת שאשא ביטון: "מערכת החינוך התברכה באנשי חינוך, מנהלים ומורים, שמובילים את תלמידי ישראל ומצעידים אותם להישגים מרשימים בכל תחומי החיים. תלמידים ותלמידות אלו הם דור העתיד של מדינת ישראל. אנשי החינוך הזוכים מבססים את תחושת השייכות של התלמידים לקהילה, נוטעים בהם ערכים ומעניקים להם כלים משמעותיים לחיים. אני מברכת אותם על עשייתם החינוכית, שיש לה השפעה עצומה על כלל החברה הישראלית ועל עתיד מדינת ישראל".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן