שנה תשיעית ברציפות: 7 דגלים כחולים לחופים המוכרזים באשדוד

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

תוקפו של הדגל הכחול לשנה אחת, והוא ניתן לאחר בחינה מצד ועדה לאומית ובה חברים נציגי משרדי ממשלה שונים, ארגוני מצילים וגורמים ירוקים. המלצותיה מועברות לוועדה בינלאומית במטה הקרן בקופנהגן, המוסמכת להעניק לחוף או למרינה את הדגל הכחול. בין הקריטריונים הנבדקים: חינוך סביבתי ומידע, איכות המים, ניהול סביבתי, בטיחות ושירותים ונגישות לאנשים עם מוגבלות.

בשנים האחרונות אשדוד ושבעת חופיה הנפרשים לאורך 10.5 קילומטר דורגו במקום הראשון במדד חוף נקי. בדוח המשרד לאיכות הסביבה, שהציג נתונים על ניקיון החופים, זכתה אשדוד שנתיים ברציפות בציונים הגבוהים ביותר מבין כלל רשויות החוף בישראל. רצועת החוף היפיפה של אשדוד הפכה עם השנים למקום שבו קהילות רבות עוסקות בפעילות חופית וימית, מעבר לחוויית בילוי.

"אגף החופים, בזכות העובדים המקצועיים, מצליח בכל שנה לשמר ולשדרג את חופי אשדוד ברמה הגבוהה ביותר", אמר מנהל האגף אריה תורג'מן. "חופי הרחצה מאובזרים ומצוידים בכל המתקנים האפשריים, ואנו שומרים על רצועת חוף נקייה כל השנה, גם באתרים שאינם חופי רחצה מוכרזים (מדד חוף נקי)".

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "רצועת החוף של אשדוד עומדת ברמות התקן הבינלאומי, ומהווה דוגמא למצוינות ולהגשמת היעדים של העירייה בכל הקשור לשדרוג חווית הבילוי בו. היינו הראשונים להוציא את החד פעמי מהחופים, אנחנו מובילים מיזם פח ללא חוף כדי לשמור על הסביבה הימית ומנגישים את השירותים לכל האוכלוסיות בעיר. האותות והפרסים מחמיאים לנו, אך יותר חשוב לנו שהמבלים בחופים יידעו שהם מגיעים למקום שבו עושים הכל כדי שהם ייהנו וגם נשמור על הסביבה".

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן