רומי אברג'יל עברה ניתוח להנשיית פנים

רומי אברג׳יל הטרנסג׳נדרית האשדודית עברה ניתוח הנשיית הפנים. מדובר בניתוח מסובך ומורכב לשינוי מבנה הפנים איתן היא נולדה והפיכתם לנשיים. מבית החולים היא אומרת: ״פאקינג עשיתי זאת, הגשמתי חלום״. אמא אילנית שמלווה את בתה אומרת ״אני נפעמת מהאומץ שלה וגאה להיות אמא שלה״

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

רומי אברג׳יל הטרנס׳נדרית מאשדוד עוד לא בת 20, אבל כבר הספיקה להיות מודל והשראה לרבים כל כך בקהילה הטרנסגנ׳דרית בישראל. היא נחשבת לטרנסג׳ננדרית הצעירה ביותר בישראל, שקיבלה אישור לעשות ניתוח לשינוי מין, היא השתתפה בתחרות יופי של אזור הדרום ואף קטפה תואר והשנה הפכה לטרנס הראשונה שהתגייסה לצה״ל. לפני כשבוע היא הגשימה חלום ועברה ניתוח להנשיית הפנים. מדובר בניתוח מורכב ומסובך לשינוי מבנה הפנים איתם נולדה והפיכתם לנשיים כמו שחלמה.

רומי: ״אני יוצאת היום לדרך חדשה, החלמה מהירה לי״

 ממיטתה בבית חולים ׳תל השומר׳, היא העלתה פוסט המספר על הניתוח וצירפה תמונות קשות לאחר הניתוח. הפוסט החושפני והאמיץ עורר תגובות רבות ועורר השראה רבה. וכך כתבה רומי: "אני פאקינג עשיתי את זה, אני הגשמתי את החלום הכי מטורף שלי וואו מאיפה להתחיל?, אני לא מאמינה שהיום הזה הגיע, במשך חודשים הרגשתי שאני מאבדת את השפיות שלי מהמתנה אבל זה קרה!! כבר כמעט 9 שנים אני נמצאת בתהליך שינוי מין, עברתי כברת דרך מטורפת, הכל התחיל בגיל 3, אני מרגישה קצת שונה ולא יודעת להסביר את זה, אבל דבר אחד כן ידעתי, בן רגיל אני לא, השנים עברו ואני מתחילה להבין שבעצם כל השנים האלו אני חיה בשקר, ויצאתי לחפש האמת שלי, בגיל 11 הגעתי להבנה שאני בעצם טרנסג׳נדרית וכך התחיל המסע שלי, לאחר שנתיים הפכתי לטרנסג׳נדרית הראשונה בישראל שהחלה בהליך הורמונאלי בגיל 13, מאז התקדמתי בתהליך שלי לאט ובזהירות, ולאחר מכן צילמתי כתבה בצינור ששינתה לי את החיים, החשיפה הייתה מפחידה מאוד. בהתחלה אבל מהר מאוד הבנתי איזו היסטוריה עשיתי כאן״.

עם זכייתה בתואר פריצת השנה במלכת היופי של הדרום

״הייתי החלוצה בעניין של שילוב טרנסג׳נדרים במוסדות הלימוד והשארתי חותם במדינה בנוגע לתחילת תהליך בגיל מוקדם, התמודדות וקבלה, אבל דבר אחד היה חסר לי, כל השנים האלו התמודדתי עם חוסר בטחון בנוגע למבנה הפנים שלי, דבר שמנע ממני מלקבל את עצמי ולהתקדם וידעתי שאני חייבת לעשות משהו כדי לגרום לעצמי להיות מאושרת ולאהוב את עצמי והחלטתי לעשות מעשה ולהגיד די, אני רוצה לשנות, אני רוצה לעשות הכל כדי להיות מאושרת, ולהיראות קרובה כמה שיותר למי שתמיד חלמתי להיות ואם זה אומר לעבור ניתוח בגולגולת אז פאק איט אני אעשה את זה, חלום אחד כבר הגשמתי, שזה לעבור את התהליך בכלל דבר שלפני כמה שנים לא נראה לי מציאותי שלא לדבר על החלום השני זה זה. אני מוכנה כמו שלא הייתי מוכנה בחיים שלי ורוצה עד כאב פסיכי בלב ובעצמות להגשים את החלום השלישי, לסיים את התהליך ואת הסיוט הזה ולהיות בפעם הראשונה רומי שתמיד חלמתי עליה בלילות, שדמיינתי אותה במחשבות שעברתי סבל, דיכאונות ובכי של שנים כדי להיות, וזה רק הצעד הראשון. אני יוצאת היום לדרך חדשה, החלמה מהירה לי״.

אילנית לבתה: ״את השראה ומודל לרבים״

מי שמלווה את רומי לאורך כל הדרך היא אמא שלה אילנית אברג׳יל, שכתבה אף היא פוסט מרגש וגאה בבתה האמיצה ומסבירה בו על הניתוח. וכך היא כותבת: ״רומי ילדתי האהובה והיקרה, כעת אחרי הניתוח , אחרי שהתאוששת, אני יכולה לכתוב כמה מילים מהנשמה, אתחיל בזה שהאומץ והנחישות הן מעלות גבוהות מאוד וניחנת בהם . עברת ניתוח נישוי פנים , עידון תווי הפנים ע״י חיתוך מהראש ומהלסתות , זהו צעד ענק בתהליך השינוי שאת עוברת , ובפתיחות רבה וכנות החלטת להעלות תמונה שלך ופוסט , במצב שאף אחת אחרת לא היתה מעזה לעלות , את סמל ענק לקהילה הלהט״ב ובכלל לכלל הקהילה , את השראה ומודל לרבים. את אפילו לא מבינה כמה , אני גאה בך על כל צעד שאת עושה בחיים , אם את מחליטה משהו לא יעזור לאף אחד… כן ניסיתי לשכנע אותך לא לעשות את הניתוח וזה לא ממש עזר חח,, שאלוהים ישמור לי אותך נסיכה , יש בך תמימות וילדותיות מצד אחד .ומצד שני הבגרות שלך והתעוזה פשוט להעריץ ,, את תגיעי רחוק , זה רק ההתחלה יקירתי , השמיים הם הגבול , אני גאה להיות אמא שלך , ואיתך באש ובמיים ,, שעות ישבתי לידך כשאת ישנה והבטתי ביצירה שמולי , אוהבת אותך מלא מלא .. יש עוד ימים ארוכים של החלמה , אני רואה כמה את מתייסרת מכאבים , וכמה את מאושרת ,, שאלוהים ישמור לי אותך, נר שמיני של חנוכה עוד נס שקרה.  אחרי שעות של שינה משככי כאבים הדבר הראשון תביא לי את הפלאפון אני רוצה שכולם ידעו ,, חיים שלי”.

 אילנית: ״אני כאמא שלה נפעמת מהאומץ והנחישות שלה״

 בשיחה עם אשדוד 10 אומרת רומי, המאושפזת עדיין ומתקשה לדבר כי היא שמחה שעברה את הניתוח ולמרות הכאב זה היה שווה. אילנית שוהה ליד רומי בבית החולים ומספרת כי ״מגיל קטן היה לי חלום להיראות יפה ביולוגית כמה שיותר אישה. אני וגם סבא וסבתא של רומי התנגדנו שתעשה את הניתוח. זה ניתוח מסוכן ומסובך של יישור פנים חותכים בגולגולת. אבל כשרומי מחליטה כלום לא יעזור. כמה שאמרנו לה שהיא יפה היא הרגישה לא נוח ורצתה לעבור את הניתוח בתקופה שלפני היא הסתירה את המצח עם התלתלים.. רומי היא השראה לא רק לקהילה אלא גם לנשים אשר לא אוהבות משהו במראה שלהן ופוחדות לעבור ניתוח. כמובן שגם לטרנס׳נדריות. חשוב להדגיש מה שלא כולם יודעים המדינה מממנת את כל הניתוחים של הטרנס׳נדריות.״

אילנית מוסיפה כי היא גאה להיות אמא של רומי״ את רואה תמונות שנשים מעלות ברשתות החברתיות, עם פוטושופ כדי להיראות טוב, ורומי מדברת בכזו פתיחות מעלה תמונות אחרי הניתוח. אני כאמא שלה נפעמת מהאומץ והנחישות שלה״. לדברי אילנה בצבא תמכו ברומי ״הצבא מאחוריה דואגים לה. לא תיארתי לעצמי כמה פתיחות וקבלה בצבא״ רומי ואילנית מבקשות להודות למנתח ״המנתח של רומי מנהל פה ולסת  בתל השומר, ד״ר רן יהלום. כשמו כן הוא. הוא ניתח אישית את רומי ודאג לה. מחכה לרומי החלמה ארוכה״.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן