"קריאת אמסלם מזכירה תקופה אפלה כמו החרם נגד יהודים באירופה"

חבר מועצת העיר עו"ד אלי נכט בתגובה לקריאת החרם של יור שס אבי אמסלם:"זו קריאה חסרת רגישות ובפועל מהווה קריאה לאלימות כלכלית נגד תושבי עירך! חזור בך ותתנצל"

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

חבר מועצת העיר אשדוד עוד אחי נכט שהוביל במערכת הבחירות את הכפינ הדתית תוקף את יור שס באשדוד סגן ראש העיר אבי אמסלם שקרא לחרם נגד הביג.

נכט טוען כי "לא רק שנציגי הסיעות החרדיות בממשלה התעקשו על סגירת החנויות והמרכזים המסחריים בשבת האחרונה, בטענה כי אין זה הוגן שהחנויות יהיו פתוחות, בזמן שבתי הכנסת יהיו סגורים… למרות שזו הייתה ההמלצה החד משמעית של גורמי המקצוע במשרד הבריאות".

נכט:"אבל כמו שזה נהוג במחוזותינו, השרים החרדים התעקשו, והממשלה התקפלה. מי שלא התקפל, הם המרכזים המסחריים והחנויות שבעליהם נמצאים במצב כלכלי קשה ביותר, ומכירות בסופ״ש המהווים 40% מהכנסותיהם השבועיות ובתקופה זו פת לחמם במלוא מובן המילה. כאשר האמון בממשלה אבד, וכולנו מבינים שההחלטות מתקבלות ממניעים פוליטיים בכלל ומלחץ החרדים בפרט, ולא מדאגה אמיתית לציבור, טוב עשו אותם החנויות, שפתחו את שעריהם, היות ולדעת כל המומחים ואנשי המקצוע התנהלות על פי התו הסגול אינה מסכנת את בריאות הציבור, ולכן לא הייתה סיבה אמיתית לפגוע בפעילות זו, שגם ככה שותתת דם".

נכט אומר עוד:". אולם נציגי החרדים באשדוד החליטו לנצל את מצב החירום במדינה, וכך ממלא מקום ראש עיריית אשדוד החליט לקרוא לחרם על עסקים קטנים בעיר(מרכז ביג), כאילו הם לא סבלו מספיק. כאשר מובן לכל שהסיבה האמיתית לקריאת החרם היא העובדה שחנויות אלו עובדות בשבת. קריאתו של אבי אמסלם לחרם על מרכז החנויות ביג פאשן, מזכירה לי זמנים אפלים בהם נבחרי ציבור היו קוראים לחרם על עסקי יהודים כדי להעלימם מהחיים הכלכליים, בפרט בתחום המסחר. בפולין החלה הקריאה לחרם בשלהי המאה ה- 19 בעיתונות הגליציאנית. בפתח המאה ה- 20 הפכה הקריאה לסיסמא קבועה בתעמולה של המפלגה הלאומנית, ויצאה מגבולות הקריאה לחרם על תוצרת יהודית וחנויות יהודיות.
מר אמסלם, קריאה לחרם על עסקי יהודים ועוד בתקופת חירום קשה מעין זו, היא לכל הפחות חסרת רגישות והיעדר הבנה של המצב הסובב ובפועל מהווה קריאה לאלימות כלכלית נגד תושבי עירך! חזור בך ותתנצל!"

דילוג לתוכן