קצין קרבי בלבן: חלם לשרת בשייטת 13 וסיים קורס חובלים

בין מסיימי קורס חובלים היוקרתי,‬ היה גם גל ורד בן ה-‬23 מגן יבנה. גל: ״רציתי להגיע למקום משמעותי״

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

ביום רביעי האחרון נערך טקס סיום קורס חובלים מספר 140 בצה״ל.‬ בין מסיימי הקורס, גם גל ורד בן ה-‬23 מגן יבנה. בטרם התגייס עסק גל בצלילה, נגינה והתעניין בהיסטורית התפוצות. בתיכון למד באורט נעמי שמר שם הרחיב מקצועות ריאליים. לאחר התיכון עשה שנת שירות ב"שומר החדש" שמרכז העשייה שלהם הוא שמירה על אדמות המדינה.
במסגרת שנת השירות למד על ארץ ישראל והעניק עזרה לחקלאים. כשהיה קטן חלם גל להתגייס ליחידת הקומנדו הימית, לשייטת 13, מסלולו היה לבסוף שונה, זאת כיוון שהבין כי הוא רוצה להיות קצין לוחם, גל רצה לצאת לפיקוד כדי להגיע למקום משמעותי.
קורס חובלים הינו קורס מאתגר ובין הארוכים בצה״ל אשר מכשיר את קציני הים הבאים של זרוע הים. תפקיד החובל מהווה דמות מקצועית ופיקודית עבור החיילים, הלוחמים הימיים בספינות ובצללות זרוע הים. קורס החובלים נמשך כשנתיים וארבעה חודשים ומחולק לארבעה שלבים:
בסיסי- הכולל טירונות יחידה הנקראת ״ימאות ופיקוד״ באילת ואורכת כשלושה חודשים, לאחר מכן עוברים הצוערים להכשרה בסיסית על זרוע הים בבסיס ההדרכה שבחיפה.
מתקדם- המיקוד המרכזי הו א על התמקצעות בלוחמה בתווך הימי ובכלי הזרוע. בסופו מקבלים את סיכת המפקד הימי. אקדמיה- 8 חודשים בהם הצוערים לומדים באוניברסיטת חיפה תואר במדעי המדינה.
ושלב ייעודי- הצוערים מוצבים בתפקידם העיתדי בספינות הזרוע ומתמקצעים בהם בצורה הטובה ביותר. את הקורס מסיימים הצוערים בדרגת סגן עם סיכת החובל היוקרתית ותואר במדעי המדינה.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן