קופ"ח כללית: כ-3,000 אשדודים נדבקו בקורונה

מעל ל- 20,000 מתושבי העיר ביצעו בדיקות קורונה מאז פרוץ במגפה, מתוכם מעל 3,000 נמצאו חיוביים ו – כ 2500 החלימו

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

נכון להיום ישנם 485 חולים פעילים שהם מטופלי כללית באשדוד. 381 ממטופלי כללית מאושפזים כעת בביתם ומקבלים ליווי צמוד באמצעות צוותי המרפאות והחמ"ל של מחוז מרכז בכללית. 28 מאושפזים במסגרת המלוניות ומלווים אף הם על ידי צוותי כללית מחוז מרכז. 8 מטופלים מאושפזים כעת בבתי החולים.

הטיפול בחולים המאומתים במחוז מרכז מובל על ידי חמ"ל ייעודי שהוקם לפני כחצי שנה ונותן מענה רפואי, סיעודי ומנהלי למטופלים שחלו בקורונה ובני משפחותיהם בשיתוף משרד הבריאות, פיקוד העורף ובתי החולים. הצוותים נותנים מענה רפואי ורצף טיפולי מלא.

ד"ר גל לוי, מנהל חמ"ל קורונה של כללית מחוז מרכז: ״אנו אחראים על כל מטופל או מטופלת שנמצאו חיוביים או גבוליים ומדי יום אנו מטפלים במאות חולים מאומתים חדשים באשדוד ובערים נוספות. שיא התחלואה היומית במחוז עמד על כ-900 חולים בגל השני. במחוז מרכז נמצאות 2 ערים אדומות בוהקות – מודיעין עילית ואשדוד, הנמצאות בראש טבלת התחלואה בארץ. החמ"ל מופעל על ידי צוות רב תחומי של רופאים/ת, אחים/ת וצוות אדמיניסטרטיבי. אנו זמינים 7 ימים בשבוע ועוקבים אחר מצבם של כל החולים הטעונים מעקב. כמו כן מטפלים בפניות ושאלות של רופאים ומטופלים כאחד. אנו גאים בצוות המסור שלנו שעומד בעומסים כבירים ולמרות אלה, מצליח לתת מענה קשוב ומקצועי ולהוות את חזית המאבק בנגיף".

מר ארז לוי, מנהל מחוז מרכז של כללית: "יש לנו מספר גדול של מטופלים בעיר אשדוד שכן כללית אמונה על בריאותם של למעלה מ – 72,000 תושבים. המטרה שלנו היא לאתר תחלואה בשלב מוקדם ולתת מענה מיטבי למטופלים בדגש על החולים בביתם. שירותי האון ליין של כללית הם מהמתקדמים בארץ ולכן מתאפשר לנו לתת מענה איכותי גם מרחוק ובצורה היעילה ביותר. אנו ערוכים לתגבר את מערך הטיפול והבדיקות ככל שהמספרים עולים ברמה הארצית והמקומית תוך שיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות ועיריית אשדוד. אני שב וקורא לכל הציבור להקפיד על שמירה על הכללים של עטית מסכה, שמירת מרחק והקפדה על בידוד במידת הצורך".

דילוג לתוכן