קבלו את שגרירי התרבות החדשים של העיר אשדוד

16 מתושבי העיר אשדוד נבחרו בקפידה וסיימו תוכנית הכשרה בת 7 מפגשים אשר הסמיכה אותם להיות שגרירי תרבות ואמנות של העיר אשדוד. בסוף ההסמכה כולם עשו פרזנטציה של פרוייקטים בפני הועדה ומתוכם נבחרו הפרוייקטים הטובים ביותר אשר ייושמו בעיר בשנה-שנתיים הקרובות.

שגרירי התרבות מאשדוד. צילום: דנה
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

קצת על התוכנית:

התוכנית היא בעצם מענה לקול קורא שפרסם מפעל הפיס שמטרתה לתמוך, לעודד ולסייע לרשויות המקומיות לקיים יוזמות ייחודיות וחדשניות בתחומי התרבות והאמנות שיעשירו את חיי הקהילה בתחומם ויתרמו לקירובה לעשייה תרבותית המשפרת את איכות חייהם של התושבים.

מרחב יצירה יזם והגיש תוכנית הנותנת מענה למטרה זו, כשמטרת התוכנית היא בעצם גיבוש והצמחת קבוצת מנהיגות ויזמות אזרחית בתחום התרבות והאמנות בדגש על אמנות ככלי לשינוי חברתי.

חשוב לציין שמרחב יצירה הוא גוף השייך לחברה העירונית ופועל לקידום התרבות והאמנות במרחב הציבורי ובקהילה ומקדם קהילת אמני העיר אשדוד.

מי שהסכים להוביל את התוכנית הוא ג'קי בכר במאי ומפיק אירועים ישראלי, העוסק בייזום ובניהול אומנותי של פסטיבלים, אירועים ופרויקטים תרבותיים, ובקידום תיאטרון הרחוב, הן בישראל והן בעולם החל מאמצע שנות ה-90 . מהישגיו הגדולים של בכר, כל הפסטיבלים שהקים "חיים ובועטים". פסטיבל הפסלים ברחובות כבר 11 שנים, פסטיבל הקרקס במודיעין חגג 8 שנים, פסטיבל הליצנים בנתניה חוגג 8 שנים, פסטיבל אופקים לתיאטרון רחוב בינלאומי חוגג 6 שנים, פסטיבל עפולה לציורי רחוב בתלת מימד חגג 3 שנים, פסטיבל השוקולד בנצרת עילית חוגג 4 שנים ועוד רבים אחרים.על פועלו ועבודתו בתחומים הנ"ל זכה בכר במגוון פרסים ביניהם אות יקיר פסטיבל עכו.

תודה מיוחדת על היוזמה ל: חבר מועצה מאיר אברג'יל ממונה על מרחב יצירה ושכונות וותיקות בעיר, נעמי אדר הופמן- משנה למנכ"ל החברה העירונית ומנהלת מוסדות התרבות והאמנות בחברה, מיכל אחאבן- מנהלת מרחב יצירה, דורית אללי- מנהלת התפעול של בית אריה קלנג בית האומנים אשר אירחו את משתתפי התוכנית.

ואני אומר בנימה אישית שלי, בתור מישהי שעברה את ההכשרה- שאפו לכל העוסקים בדבר. זאת חוויה של פעם בחיים. למדתי והשכלתי בכל כך הרבה רבדים ודיסציפלינות שונות בתחום התרבות והאמנות בארץ ובעולם ואני גאה לייצג את העיר אשדוד בתחום זה.

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן