ציון "נקי מאוד" לחופי אשדוד חודש אחרי חודש – חופי אשדוד עם הדירוג הגבוה ביותר במדד חוף נקי

כך קובע מדד חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה לחודש יוני 2022, מדרג את האשדוד בצמרת החופים הנקיים בישראל בבדיקה שנערכת על בסיס חודשי

צילום: ניר רויבסקי
שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואצאפ
שיתוף ב email
שיתוף במייל

בחודשיים האחרונים פועלת בחוף ט״ו פיילוט של חוף ללא פח, עד עתה ההצלחה היא גדולה.

*המדד מחמיא *לאשדוד גם לאור פרויקט חוף ללא פחים המופעל בחוף ט"ו וכבר זוכה להצלחה בקרב המבלים בחוף*. בתחילת הפרוייקט היה לנו חששות גדולים וכעת מיתן לומר שאלו היו חששות מיותרים. תושבי אשדוד מובילים את המהפכה הירוקה וחוף ללא פח נכון לעכשיו מהווה הצלחה גדולה , ההוכחה לכך הוא גם מדד חוף נקי שמציין את את חוף באר שבוע כנקי מאוד , מציין מנהל חוף באר שבע יניב סבג .

על פי הנתונים, הרשויות החופיות שקיבלו את ציון נקי מאוד למדד חודש יוני הן הרשויות החופיות הנקיות ביותר (בעלות ציון ממוצע "נקי מאוד") הן: רשות הטבע והגנים, עכו, טירת הכרמל, נתניה, בת ים, תל אביב-יפו, אשדוד.

באשדוד מציינים כי תחזוקת רצועת החוף המשתרעת על פני למעלה מ-10 קילומטרים היא פועל יוצא של מדיניות ירוקה שאותה מוביל מעל עשור ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, והובילה, בין היתר, לזכייה זו השנה התשיעית ברציפות בשבעה דגלים כחולים. עוד הוסיפו, כי
מדד חוף נקי מהווה הערכה אחידה ואובייקטיבית של מידת ניקיון החופים הפתוחים והלא מוכרזים לרחצה. מפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית מבצעים ללא כל הודעה מוקדמת מדידה של רמת הניקיון, ומדווחים על כך לרשויות לטובת מעקב ופעולות מתקנות לשיפור מצב החופים. בכך, גם עולה המודעות של הציבור הרחב לצורך לשמור על הסביבה ימית וגם מתחזקת השקיפות הציבורית.

ומילה טובה לאנשי השטח שמובילים את המיזם
חוף ללא פח בחוף באר שבע יניב סבג מנהל חוף באר שבע ( השמאלי בצילום )
ביחד עם נדב מויאל . שניהם החלוצים בשטח . שאפו

כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

הורדה לאייפון:

דילוג לתוכן