פתרונות מתקדמים לביסוס מבנים בשיטות חדשניות 

צילום: FREEPIK
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואצאפ
שיתוף במייל

בימינו, יש צורך במציאת פתרונות מתקדמים עבור ביסוס מבנים, ולשם כך קיימות מספר שיטות חדשניות – כמו קידוח cfa, קידוח בנטונייט ועוד. אמנם, כדי להתאים את שיטת הקידוח לסוג הבנייה, עלינו להבין את העקרונות של כל שיטה, וכמובן גם להבין כיצד מיישמים אותה. בדיוק לשם כך החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על אותם פתרונות מתקדמים ושיטות חדשניות במהלך הכתבה הבאה.

שיטת קידוח cfa

קידוח cfa הוא בעצם סוג ספציפי של קידוח בו עורכים שימוש במסגרת שיטה מתקדמת וחדשנית. שיטה זו משמשת בעיקר עבור ביצוע של קידוחים בשטחים מורכבים. לצד התפתחויות טכנולוגיות רבות בעולם הבנייה, התעורר צורך בחומרים ורכיבים אותם נוכל לעבד בשיטות מיוחדות. על מנת לעמוד בדרישה הזו, ולהתמודד עם הצורך בקידוח בקרקעות מורכבות המציאו את שיטת ה-cfa. 

עקרונות מרכזיים של שיטת ה-cfa

• שיטה מתקדמת – זו שיטה מתקדמת, שנועדה בעיקר עבור ביצוע עבודות קידוח מורכבות.

• קידוח כלונסאות עמוק – השיטה מבוססת בעיקר על קידוח כלונסאות עמוק, אותו נבצע בדרך כלל בקרקעות לא יציבות. במסגרת שיטה זו, המקדח מוכנס לקרקע, עד שהוא מגיע לעומק הרצוי. אחרי שהגיע המקדח לנקודת היעד, המערכת תזרים יציקת בטון בלחץ גבוהה, אשר עומדת להתקשות ולאחר מכן להפוך למעין עמוד תמיכה. 

• כלוב מתכת – אחרי שמסיימים לעבוד עם המקדח והוא יוצא מן הקרקע, מכניסים כלוב מתכתי ישירות אל תוך יציקת הבטון, לפני שהיא מתקשה. לבסוף יווצרו לנו יסודות חזקים ויציבים, עליהם נוכל להקים את המבנה שלנו.

למה כדאי לעבוד עם שיטת cfa

היתרון המרכזי של שיטת cfa הוא יעילות יוצאת דופן כאשר אנחנו נתקלים בצורך להתמודד עם קרקעות שאינן יציבות. זו השיטה הנפוצה והבטוחה ביותר היום עבור עבודות כאלו. כדאי לדעת גם כי לעיתים בעת יציקת בטון האדמה עלולה להזדהם, ואילו שימוש בשיטת קידוח cfa מונעת מראש את הסיכון לזיהום שכזה.

שיטת קידוח בנטונייט

דוגמא נוספת לשיטת קידוח מתקדמת זו שיטת קידוח בנטונייט . בנטונייט הוא מעין סוג חימר טבעי, המורכב בעיקר ממינרל בשם מונטמורילוניט. במסגרת קידוח בנטונייט, מבצעים קידוח כלונסאות אשר כולל מספר שלבים, ולאחר מכן מוסיפים את חומר הבנטונייט. זהו חומר בעל יכולת ספיגה גבוהה במיוחד, ובעת השימוש בו הוא מתנפח עד ליצירת מעין "ג'ל" צמיגי. כך למעשה נוכל למנוע חדירת מים שעלולה להרוס את דפנות הבור, מה שעוזר לנו לייצב אותו לכל אורך הפרויקט. כדאי לדעת כי בנוסף לייצוב חסר תקדים של דפנות הבור, חומר הבנטונייט עוזר לנו גם לקרר את המקדח – מה שמפחית את החיכוך ואת השחיקה שלו, ובעצם עוזר לנו לבצע את התהליך בצורה הרבה יותר מהירה ויעילה. נשתמש בשיטה זו בעיקר כאשר חתך הקרקע לא יציב והאדמה חולית. 

הצטרפו לקבוצת הוואצאפ של אשדוד 10:
כבר הורדתם את האפליקציה של אשדוד10?

הורדה לאנדרואיד:

[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
[ajax_load_more container_type="div" post_type="post" offset="1" destroy_after="10"]
דילוג לתוכן